3. súťažný deň na EYOF 2017 v Erzurume: biatlonistka Horvátová desiata

Erzurum, 15. februára (mg) – V prostredný súťažný deň sa na XIII. európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v tureckom Erzurume predstavili Slováci až v piatich športových odvetviach. Svoje súťaže začali naše šortrekárky, a snoubordista. V slalome bojovali zjazdárky a voľné jazdy boli na programe v krasokorčuľovaní. V biatlone sa dnes súťažilo v stíhacích pretekoch. Počasie bolo opäť krásne slnečné, avšak so silným mrazom. Počas noci zo stredy na štvrtok je dokonca predpovedaná teplota -36°C.

Z členov NŠC sa darilo najmä biatlonistke Henriete Horvátovej. Do stíhacích pretekov na 7,5 km vybehla so štartovým číslom 14, no najmä zásluhou skvelej streľby sa posunula na konečné 10. miesto. Horvátová netrafila jediný terč a to na poslednej streľbe.

Foto Mojmír Gaško: Henrieta Horvátová

Spomedzi štartového poľa dosiahla rovnako úspešnú streľbu iba 20. Ruska Batmanová.

Zaujímavosťou je, že pre Horvátovú nie je EYOF v Erzurume prvou olympijskou skúsenosťou. Minulý rok totiž štartovala na II. zimných olympijských hrách mládeže v nórskom Lillehammeri.

Tréner našich biatlonistiek v Erzurume Jaroslav Kamenský bol samozrejme s jej výsledkom i výkonom spokojný: „Bol to z jej strany výborný výkon. V streľbe bola Henrieta výborná, bežecky to ale mohlo byť aj lepšie. Umiestnenie v TOP 10 je však pre nás veľmi dobrý výsledok. Škoda, ak by trafila na poslednej položke všetky rany, mohla sa posunúť ešte o dve miesta vyššie.“

Zvyšné dve slovenské biatlonistky nedokázali vylepšiť svoje umiestnenie z predošlého dňa. Veronika Haidelmeierová, členka NŠC skončila 31. a Mária Remeňová 35. Kým Haidelmeierová netrafila 5 rán, Remeňová až 9.

„Ani jednej sa nepodarilo vylepšiť si svoju pozíciu. Remeňová nezvládla jednu stojku, dala ju za 5, strieľala veľmi rýchlo a neskôr zaostala. Haidelmeierová na prvej položke urobila chybu, všetky rany dávala dolu doprava,“ zhodnotil tréner Jaroslav Kamenský.

Pred piatkovou miešanou štafetou biatlonistov sa ale po doterajšíchvýsledkoch môžeme tešiť znova na boj o horné priečky. Naše šance pred piatkovým štartom hodnotil Jaroslav Kamenský takto: „Ťažko hovoriť dopredu. Môj odhad je, že do 5. - 6. miesta by sme sa mohli zmestiť.“