32. GYM FESTIVAL 2019: Mokošová po zranení s výkonmi spokojná

Trnava 2. 6. 2019 (SGF) Najlepšie gymnastky zabojovali uplynulý víkend 1. - 2.6.2019 v Trnave  na tradičných medzinárodných pretekoch športovej gymnastiky žien - na 32. ročníku Gym Festivalu.

Každoročné prestížne medzinárodné podujatie GYM FESTIVAL je oslavou športovej gymnastiky a prehliadkou tých najlepších gymnastických výkonov. Slovenská gymnastická federácia a Klub gymnastických športov Slávia Trnava privítali v Mestskej športovej hale v Trnave spolu 64 pretekárok všetkých vekových kategórií z 9 krajín sveta.

 

V rámci 32. ročníka GYM festivalu Trnava 2019 diváci videli atraktívne výkony našej jednotky a členky NŠC Barbory Mokošovej, ktorá sa po zranení vrátila späť na súťažné pódiá. Pre ďalšiu slovenskú reprezentantku Chiaru Bunce to bola zasa  posledná súťaž na Slovensku pred štartom na Európskych hrách v Minsku, na ktoré sa prebojovala a bude na nich štartovať už v júni. Medzi jednoznačné favoritky súťaže tiež patrila Noemi Makra z Maďarska. 

V rámci 32. Gym Festivalu v Trnave sa konali aj Medzinárodné majstrovstvá Slovenska junioriek a senioriek. Barbora Mokošová v kategórii senioriek v medzinárodnej konkurencii obsadila 2. miesto, Chiara Bunce skončila na 4. mieste. Našou najlepšou juniorkou bola Sára Surmanová, ktorá sa umiestnila na 11. mieste.


Foto: Barbora Mokošová

V nedeľnom finálovom dni sa na každom náradí predstavilo 6 najlepších gymnastiek v juniorskej aj seniorskej kategórii. 
 

Dve víťazstvá v seniorskej kategórii si odniesla celková víťazka Gym Festivalu Bianka Schermann z Maďarska - preskok a bradlá, ďalšie dve disciplíny - kladinu a prostné vyhrala opäť pretekárka z Maďarska Noemi Makra. Členka NŠC Barbora Mokošová štartovala na 2 náradiach - bradlách a kladine, kde zhodne obsadila 2. miesta.

V juniorskej kategórii sa zo slovenských pretekárok presadila Sára Surmanová, ktorá na bradlách obsadila 3. miesto. 
 

Memoriál Heleny Novákovej za najlepší výkon na kladine získala Barbora Mokošová-NŠC, Memoriál Jána Nováka za najlepší výkon v seniorskej kategórii získala Bianka Schermann z Maďarska a Memoriál Vojtecha Schona za najlepší výkon v juniorskej kategórii získala Maria Ceplinschi z Rumunska. 

Kompletné výsledky nájdete nižšie.