57. Veľká Cena Slovenska v plávaní aj s členmi NŠC

Bratislava 4. 3. 2019 (SPF) - Slovenská plavecká federácia v termíne 1.-3.3.2019 zorganizovala 57. ročník Veľkej Ceny Slovenska. Kvalifikačného podujatia FINA sa zúčastnilo 458 pretekárov z 52 plaveckých oddielov. Do Bratislavy pricestovali športovci z Českej republiky, Maďarska, Kirgizstanu, Kosova*, Luxemburska a samozrejme, aj z domácich klubov. Na 50-metrovej krytej plavárni Pasienky sa bude "bojovať" aj o finančné odmeny v celkovej hodnote 3.800 eur za najhodnotnejšie bodové výkony v kategóriách OPEN (5 plavcov) a v kategórii JUNIOR (3 plavci.) 

Neoddeliteľnou súčasťou Veľkej Ceny sú aj memoriály Vlasty Wawrovej, Miloslava Dolníka, Mariána Filčáka, Josefa Světlíka a Eduarda Nemečka. 

Tento rok veľkú cenu ozdobila účasť Zsuzsanny Jakabos, 4-násobnej účastníčky OH a medailistky z vrcholových podujatí v plávaní. Z našich reprezentantov sa predstavil aj bývalý člen NŠC Richard Nagy, strieborný medailista z ME v Londýne 2016. Na podujatí sa predstavili bývalí i súčasní členovia NŠC, napríklad Zora Ripková, Barbora Tomanová či Nikoleta Trníková, z bývalých Richard Nagy.

Veríme, že sa viacerým podarí okrem osobných maxím prekonať aj limity na Majstrovstvá sveta Gwangju 2019.

* týmto označením nie sú dotknuté pozície v otázke štatútu tejto krajiny, pričom označenie je v súlade s rezolúciou Bezpečnostnej rady OSN 1244/1999 a so stanoviskom Medzinárodného súdneho dvora k vyhláseniu nezávislosti Kosova.