72. majstrovstvá Slovenska v atletike v Dubnici nad Váhom

Dubnica nad Váhom 28.7.2019 (SAZ) - Cez víkend sa v Dubnici nad Váhom uskutočnil 72. ročník majstrovstiev Slovenska v atletike, na ktorých štartovali aj členovia NŠC:

Na stovke si vybojoval bronz v osobnom rekorde 10,95 Oliver Murcko, inak náš dorastenecký rekordér SR na dvojstovke. Druhá na 400 m prekážok dobehla naša špecialistka Daniela Ledecká (12,06).

Foto Pavol Uhrín: Daniela Ledecká so štartovným číslom 126

Z premiérových seniorských titulov na 800 m sa tešili bežecké talenty kouča Pavla Slouku v AK ZŤS Martin Gabriela Gajanová (2:06,05) a Andrej Paulíny v osobnom rekorde 1:52,18 (doteraz 1:52,40). Už istá účastníčka MS v Dauhe Gajanová vyhrala systémom štart – cieľ, keď v druhej polovici predviedla kľúčové zrýchlenie (1:04,25 – 1:01,80), na ktoré už bývalá členka NŠC, obhajkyňa titulu a niekdajšia špecialistka na 400 m Iveta Putalová nedokázala zareagovať (2:08,49).


Foto Pavol Uhrín: Andrej Paulíny so štartovým číslom 226
 
VŠETKY VÝSLEDKY Z DUBNICE

MUŽI
100 m (+0,2 m/s): 1. Ján Volko (Naša atletika Bratislava) 10,41, 2. Lukáš Puchovský (ŠK ŠOG Nitra) 10,88, 3. Oliver Murcko (Inter-SC Bratislava) 10,95
400 m: 1. Šimon Bujna (Slávia UK Bratislava) 47,85, 2. Patrik Dömötör (TJ Olympia Galanta) 48,06, 3. Oliver Hrudkay (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 49,76
800 m: 1. Andrej Paulíny (AK ZŤS Martin) 1:52,16, 2. Matúš Babulík (Slávia STU Bratislava) 1:52,44, 3. Peter Ďurica (Slávia UK Bratislava) 1:53,40
5000 m: 1. Tibor Sahajda (BMSC Bratislava) 14:19,47 – slovenský výkon roka, 2. P. Ďurec (ŠK Dula o. z. Banská Bystrica) 14:41,06, 3. Jozef Bubeník (MKŠS Kys. Nové Mesto) 15:00,76
110 m prek. (-0,4): 1. Matej Baluch (AŠK Slávia Sp. Nová Ves) 14,79, 2. Marco Adrien Drozda (Slávia UK Bratislava) 14,89, 3. Marek Halmo (ŠK ŠOG Nitra) 16,42
žrď: 1. Tomáš Krajňák (ŠK ŠOG Nitra) 460, 2. Dominik Labuda (AC Stavbár Nitra) 420, 3. Adam Kremser (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 420
diaľka: 1. Ján Šuba (AC Stavbár Nitra) 695, 2. Lukáš Straška (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 641, 3. Jakub Benda (Naša atletika Bratislava) 631
disk: 1. Samuel Kováč (AC Stavbár Nitra) 48,21, 2. Adrián Baran (MŠK Vranov n/T.) 48,01, 3. Nikolas Broš (ŠK ŠOG Nitra) 47,70
kladivo: 1. Marcel Lomnický 72,62, 2. Karol Končoš (obaja ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 58,68, 3. Jiří Koukal ml. (AK Spartak Dubnica) 55,05
4 x 100 m: 1. Naša atletika Bratislava (Federič, Benda, Haraslin, Volko) 42,78, 2. Atletika Bratislava (Cerula, Fázik, Mészáros, Rigler) 43,55, 3. Slávia STU Bratislava (Kostolný, Ďurdina, Cidorík, Krošlák) 44,47

ŽENY
100 m (+0,2): 1. Monika Weigertová (Slávia UK Bratislava) 11,91, 2. Daniela Ledecká (ŠK ŠOG Nitra) 12,06, 3. Monika Ondrejková (Slávia ŠG Trenčín) 12,58
400 m: 1. Miriam Cidoríková (Slávia STU Bratislava) 56,79, 2. Simona Malatincová 57,49, 3. Barbora Tomková (obe ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 57,77
800 m: 1. Gabriela Gajanová (AK ZŤS Martin) 2:06,05, 2. Iveta Putalová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 2:08,49, 3. Elena Dušková (Inter-SC Bratislava) 2:12,50
5000 m: 1. Silvia Valová 17:24,12 – slovenský výkon roka, 2. Líza Hazuchová (obe Zdravie v pohybe Lučatín) 17:28,09, 3. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica) 17:55,25
100 m prek. (0,0): 1. Stanislava Lajčáková 13,52, 2. Lucia Vadlejch (obe ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 14,00, 3. Monika Baňovičová (Slávia UK Bratislava) 14,21
žrď: 1. Slavomíra Očakiová 340, 2. Sarah Nevařilová  280, 3. Petra Režná (všetky AK Spartak Dubnica) 260
diaľka: 1. Lucia Vadlejch 597, 2. Jana Velďáková (obe ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 594, 3. Silvia Kaliašová (Slávia ŠG Trenčín) 531
disk: 1. Barbora Jakubcová (Atletika Košice o. z.) 40,98, 2. Ivana Krištofičová (Slávia UK Bratislava) 39,21, 3. Andrea Feďová (AO ŠG Košice) 35,69
kladivo: 1. Martina Hrašnová 72,02, 2. Veronika Kaňuchová (obe ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 63,49, 3. Karolína Čaklošová (K Spartak Dubnica) 42,26
4 x 100 m: 1. ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica (Lajčáková, Malatincová, B. Tomková, J. Velďáková) 48,29, 2. Slávia STU Bratislava (Babiczová, Bučičová, Takáčová, Cidoríková) 50,31, 3. ŠK ŠOG Nitra (Takácsová, Lackovičová, Ištvánová, Nováková) 50,54