Akvabely Daabousová s Labáthovou (NŠC) sú s premiérou spokojné

Rio de Janeiro 14. 8. 2016 (TASR) - Slovenské akvabely a športovkyne NŠC Naďa Daabousová s Janou Labáthovou majú za sebou úvodnú časť kvalifikácie párov na OH v Riu de Janeiro. Zverenky Gábora a Nory Szauderovov išli ako štvrté v poradí a za sugestívnu voľnú zostavu si od rozhodkýň vyslúžili známku 77,7000 bodu.


Foto TASR: slovenské akvabely v Riu

V pondelok popoludní SELČ sa predstavia v plaveckom centre Marie Lenkovej v technickom programe. Do finále postúpi 12 najlepších dvojíc.

Slovenky si olympijský debut pochvaľovali. "Pocity sú výborné. Na olympijskú premiéru sme sa tešili a aj sme si to poriadne užili. Zároveň sme sa ale aj sústredili a myslím, že sa nám zostava podarila bez nejakej väčšej chyby," vyznala sa Labáthová. Aj pre mladšiu zo slovenského tandemu bola súťaž veľkým zážitkom.

"Aj ja som si to užila, fanúšikovia boli super. Videli sme aj slovenské vlajky, sme spokojné."        

Trénerka slovenského duá na margo voľnej zostavy uviedla. "Našli sa tam drobné chybičky, no myslím si, že dievčatá podali veľmi dobrý výkon. Aj Gábor gestom naznačil, že to bolo fajn. Naďa s Jankou predviedli svoje maximum a mohli dostať aj vyššie známky. Po druhej časti kvalifikácie by sa mohli ešte posunúť smerom nahor, keďže technická zostava je ich silnejšou stránkou. Na uplynulých medzinárodných súťažiach za ňu dostávali lepšie známky ako za voľnú," povedala Szauderová.

Daabousová s Labáthovou majú šancu vylepšiť slovenské historické maximum, o ktoré sa pred 12 rokmi v Aténach postarali Veronika Feriancová-Strapeková s Katarínou Havlíkovou, ktoré obsadili 22. priečku. Odvtedy slovenské synchro nemalo svoje zastúpenie pod piatimi kruhmi.
"My naše šance vidíme okolo dvadsiateho miesta. Dúfame, že nám druhá časť vyjde podľa predstáv a že sa ešte posunieme dopredu. Naše súperky poznáme, chodíme aj na iné súťaže a vieme, kde sa výkonnostne približne nachádzame," zdôraznila Daabousová. Väčšina olympijských synchroplavkýň to robí profesionálne, slovenské reprezentantky len tak napoly. Labáthová sa živí ako dizajnérka, Daabousová nedávno maturovala na strednej škole.

Výsledky kvalifikácie voľného programu párov:
1. Natalia Iščenková, Svetlana Romašinová (Rus.) 98,0667,

2. Süe-čchen chuang, Wen-jen Sun (Čína) 96,0667,

3. Jukiko Inuiová, Risako Micuiová (Jap.) 94,4000

...

22. Naďa DAABOUSOVÁ, Jana LABÁTHOVÁ (SR) 77,7000