Andrej Csemez vybojoval miestenku na MS

Charkov, 21. 6. 2017 (sport.aktuality.sk) - Slovenský reprezentant v boxe Andrej Csemez zvíťazil v kategórii do 75 kg nad skúseným Bieloruskom Vitalijom Bandarenkom 5:0 na body a prebojoval sa medzi najlepšiu osmičku na majstrovstvách Európy v ukrajinskom Charkove (16. - 24. 6.).

Iba 19-ročný pästiar KO Box Club Galanta zároveň získal istotu účasti na majstrovstvách sveta v nemeckom Hamburgu (termín: 25. augusta - 3. septembra), keďže tieto ME na Ukrajine sú zároveň aj kvalifikáciou na MS a miestenku si vybojujú štvrťfinalisti z každej hmotnostnej kategórie z kontinentálneho šampionátu v Charkove.

Podľa informácie na facebookovej prezentácii Slovenskej boxerskej federácie (SBF) nastúpi Csemez v stredajšom dueli o postup do semifinále proti štvrťfinalistovi z OH a medailistovi z ME Zoltánovi Harcsovi z Maďarska, víťaz tohto súboja si zabezpečí minimálne bronzovú medailu.

Z piatich nominovaných slovenských pästiarov na ME 2017 je Andrej Csemez jediný, ktorý pod vedením trénerov Tibora Hlavačku a Pavla Hlavačku v kvalitnej konkurencii prenikol medzi elitnú osmičku; dosiahol svoj najväčší úspech na významnom podujatí. Kvarteto jeho reprezentačných kolegov neurobilo posledný krok a nekvalifikovalo sa na MS 2017 do Hamburgu.

Dvadsaťdvaročný Viliam Tankó z KO Box Club Galanta nestačil v kategórii do 56 kg na Raffaeleho Di Seria z Talianska a podľahol mu 1:3 na body. Erik Tlkanec z klubu 1: Brtislavská boxerňa vzdoroval do 91 kg Maďarovi Ádámovi Hámorimu, napokon odchádzal z ringu smutný s tesnou prehrou 2:3 na body.

Iba 20-ročný Michal Takács do 60 kg nemal nárok proti Gruzíncovi Otarovi Eranosjanovi a rovnako 0:5 na body prehral aj Matúš Strnisko do 81 kg s favorizovaným Írom Josephom Wardom. Pre spomenuté kvarteto Slovákov sa púť na ME v Charkove skončila v osemfinále.

"Aj spomenutí štyria naši boxeri predviedli veľké zápasy, no napokon sa medzi top osmičku neprebojovali. K výhre mal veľmi blízko Vili Tankó a Erik Tlkanec. Oba ich zápasy boli mimoriadne vyrovnané a pohľad rozhodcov ako i mnohých, čo tieto duely sledovali, vôbec nebol jednoznačný v náš neprospech.

Michal Takács a Matúš Strnisko zviedli boje s veľkými favoritmi, no napokon prehrali jednoznačne na body. Takácsov premožiteľ bol vicemajster Európy 2015 Eranosjan a Strnisko podľahol prvému nasadenému majstrovi Európy 2015 a bronzovému z MS 2015 Írovi Wardovi," uvádza facebook SBF.