Barbora Mokošová víťazne v gymnastickom viacboji

Budapešť, 8. 7. 2018 (sport.aktuality.sk) - Slovenská reprezentantka v športovej gymnastike Barbora Mokošová triumfovala so súčtom 53,700 bodu vo viacboji na medzinárodných pretekoch v Budapešti, kde sa predstavili aj pretekárky z Česka, Rakúska a domáceho Maďarska.

"´Bára´ po úspešných vystúpeniach v pretekoch Svetového pohára zacvičila opäť výborne aj teraz v maďarskej metropole. V štvorboji zdolala v Budapešti všetky konkurentky, zvíťazila s veľkým náskokom. Na bradlách dominovala po vynikajúcej zostave, ktorú ešte vynovila a zvýšila východiskovú známku, so známkou 14,200 bodu si utvorila osobné maximum. Bola to výborná príprava pred majstrovstvami Európy, ktoré budú začiatkom augusta v Glasgowe," uviedol pre agentúru SITA Martin Zvalo, osobný tréner 21-ročnej olympioničky z brazílskeho Ria de Janeiro 2016 a členky Slávie UK Bratislava Mokošovej.

Družstvo žien Slovenska v zložení Barbora Mokošová, Ema Kuklovská, Karolína Takáčová (všetky Slávia UK Bratislava), Radoslava Kalamárová, Chiara Bunceová (obe KŠG Detva) obsadilo v tímovej súťaži 3. priečku so súčtom 150,750 bodu. Zvíťazilo domáce Maďarsko (154,400 b.) pred Českom (151,060 b.), štvrté bolo Rakúsko (141,900 b.).

"Všetky dievčatá pred blížiacimi sa ME v Glasgowe podali veľmi dobrý výkon. K striebornému stupienku českých gymnastiek im chýbalo na pretekoch v Budapešti veľmi málo, iba 0,300 bodu," skonštatoval Martin Zvalo.