MSR v krose: Bérešová obhájila titul

Londýnska olympionička-maratónkyňa, členka Národného športového centra Katarína Bérešová (na snímke) už piaty raz obhájila svoje prvenstvo na majstrovstvách Slovenska v krose. Bérešová zvíťazila v Nových Zámkoch na 4-kilometrovej trati časom 14:03 min.

Katarína si svojím výkonom vybojovala miestenku na jubilejný 20. európsky šampionát, ktorý sa uskutoční 8. decembra v srbskom Belehrade.

Najsledovanejšiu kategóriu na tomto podujatí bola súťaž mužov-vytrvalcov na 9 km. Najlepší slovenský triatlonista, účastník OH 2012 v Londýne, ambasádor NŠC Richard Varga dobehol štvrtý (30:43 min). Z prvého miesta sa tešil Juraj Vitko (30:11 min).

V súťaži míliarov na 4-kilometrovej trati vyhral špecialista na 800 a 1500 m Jozef Pelikán (13:04 min) o 6 sekúnd pred Petrom Ďurecom, tretí skončil ambasádor NŠC, strieborný zo Svetovej univerziády 2013 v Kazani na 800 m Jozef Repčík (13:14 min), ktorý bol vlani medzi míliarmi druhý.

Zdroj: SAZ, SITA, 9. novembra 2013