Bežecké talenty Gajanová a Paulíny trénujú pod vedením kouča Pavla Slouku na Kanárskych ostrovoch

Maspalomas 10.2.2020 (SAZ) - Tréningové centrum Monte Gordo na juhu Portugalska, kde sa pripravovala v závere minulého roka, vymenila za Kanárske ostrovy. Líderka lanských európskych tabuliek v behu na 800 metrov do 23 rokov a štvrtá na kontinentálnom šampionáte tejto vekovej kategórie Gabriela Gajanová, členka NŠC, sa na letnú atletickú sezónu s prívlastkom olympijská pripravuje od 25. januára v Maspalomase na ostrove Gran Canaria. Cieľ dvojice Pavel Slouka – Gabriela Gajanová pre rok 2020 je jasný: kvalifikovať sa na olympijské hry v Tokiu.

Dvadsaťročná gymnazistka z Bobrovca však pod dohľadom kouča Pavla Slouku nepripravuje na „Kanároch“ sama. Tréningové kilometre a formu na leto tam naberajú aj kolega z NŠC bronzový na ME do 18 rokov v Győri 2018 na 1500 m a už aj slovenský juniorský rekordér na 1000 m Andrej Paulíny, a ďalší talent, štvrtý z minuloročného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v Baku v behu na 800 m Filip Revaj. Štvrtý do partie je Gajanovej špeciálny sparingpartner, vlaňajší dorastenecký vicemajster Slovenska na 3000 m Martinčan Adam Ulbricht.


Foto: slovenská výprava atlétov na sústredení na Kanárskych ostrovoch


O pohodový priebeh sústredenia sa okrem kouča starajú i ďalší dvaja dôležití ľudia. „Sú s nami bývalý popredný slovenský štvorstovkár Miro Vavák z bratislavskej FTVŠ UK, ktorý sa podieľa na kondičnej príprave a rozbore techniky behu, a takisto fyzioterapeutka Soňa Palovičová,“ informoval tréner Pavel Slouka.

Jeho tréningová skupina sa bude na Kanárskych ostrovoch pripravovať do 15. februára, čiže konca tohto týždňa.

„Našli sme tu – ako zvyčajne – super podmienky, tréningové aj klimatické. Vonku je slnečno, od 22 do 28°C, zatiaľ nepadla ani jedna dažďová kvapka. Kilometre ´točíme´ predovšetkým v bežeckom parku v Maspalomase. Na tréningoch sa nám darí, za čoho mám veľkú radosť,” prezradil martinský kouč.


Foto z tréningu