Bokroš, tréner SR 20: Čaká nás naozaj tvrdá práca až do samotného šampionátu.

Lillehammer, 5. - 6. 11. 2016 (SZĽH) - Slovenským hokejistom do 20 rokov vôbec nevyšiel ani záver Turnaja 4 krajín v nórskom Lillehammeri. V záverečnom zápase prehrali s dovtedy neporazeným Nemeckom 0:5. Naši hráči dosiahli na podujatí jednu výhru nad domácou reprezentáciou Nórska 2:1.

Hodnotenie zápasov:
Ernest Bokroš, tréner SR "20" (na snímke Jána Súkupa) po zápase s Nórskom: "Aj keď sme dnes vymenili deväť hráčov, tak čo sa týka ofenzívy a produktivity, boli sme na tom rovnako. Náš obvyklý priemer je dva strelené góly na zápas, a dnes sme sa nedokázali presadiť viackrát. Lenže v zápase sme sa museli veľa brániť, súper totiž hral až 10 presiloviek a z toho dvakrát mal prevahu o dvoch hráčov. My sme však odohrali veľmi dobrý zápas v obrane a v oslabeniach. Celkovo šlo o fyzicky veľmi náročný zápas, a za týchto okolností sme vďační aj za tesné víťazstvo."

Ernest Bokroš, tréner SR "20" po zápase s Nemeckom: "V tomto turnaji boli súperi dôraznejší hlavne v koncovke a najmä boli v útoku veľmi efektívni. Naša hra nebola tak zlá, ako naznačujú výsledky so Švajčiarmi či s Nemcami. O týchto výsledkoch rozhodla efektivita súperov, ktorá nám v útoku chýbala. Vždy keď sme prehrávali, boli sme nútení otvoriť hru a potom už naša obrana nemohla byť tak pevná."

Hodnotenie turnaja:
"Tento turnaj nám mal ukázat výkonnosť našich chlapcov pôsobiacich v zahraničných ligách, odkiaľ sme mali 6 hráčov, kým z extraligy sme vzali 3 zástupcov a k tomu Mateja Pokorného z KHL. To je prakticky polovica hráčov, o ktorých môžeme uvažovať v súvislosti s MS. Tento turnaj nám mal teda ukázať najmä výkonnosť chlapcov pôsobiacich mimo extraligového projektu. Žiaľ, mali sme inú predstavu o výsledkoch, ale videli sme to, čo sme potrebovali vidieť. Chcem povedať, že máme mesiac na to, aby sme vybrali správne typy hráčov smerom k Majstrovstvám sveta, pretože tento rok nás čaká naozaj tvrdá práca, až do samotného šampionátu," uzavrel tréner reprezentačného výberu do 20 rokov Ernest Bokroš.

Štatistiky:
Slovensko "20" - Nórsko "20" 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly SR: 8. Roman, 27. Hecl

Nemecko "20" - Slovensko "20" 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Góly a asistencie: 12. Jahnke (Spitzner), 14. Eder (Dumont, Schütz), 26. Kopp (Dumont), 29. Körner (Kopp), 57. Jahnke (Heiss)