Box: Ján Kurucz s úvodnou výhrou na ME

Rusko, Anapa 2. 11. 2015 - (Tomáš Kovács) - v piatok 30. októbra odletela výprava boxerov, reprezentantov Slovenska vo vekovej kategórii schoolboys na Majstrovstvá Európy do Anapy /Rusko/. Slovensko reprezentujú aj športovci v podpore NŠC: Alex Tankó /44,5 kg/ a Ján Kurucz /+ 76 kg/. Obaja sú členmi KO BOX CLUB-u Galanta. K nim sa pridali Viktor Kišš  /62 kg Levice / a Alex Triebeľ /46 kg  Klín/. Túto mladú reprezentačnú výpravu vedú Tomi KID Kovács, tréner NŠC v pozícii vedúceho mužstva a Peter Triebeľ ako tréner.  

   
Ján Kurucz                                                                          Alexander Tankó

Na tomto šampionáte je 24 štátov a 199 boxerov. 

31. 10. mala naša výprava ešte voľný deň. Majstrovstvá Európy sa začali 1. novembra oficiálnym vážením, lekárskou prehliadkou a následným  losovaním. Našim športovcom určil los nasledovných súperov :
Ján Kurucz / + 76 kg - 9 boxerov / boxuje o postup do osmičky 2.11. proti MC Glynn Calium /Írsko/,
Alex Tankó / 44,5 kg -12 boxerov / boxuje o medailu 4.11. proti SHATVEROVI Tigran / Gruzínsko/,
Alex Triebeľ / 46 kg -11 boxerov / boxuje o medailu 4.11. proti RUS - UKR,
Viktor Kišš / 62 kg - 9 boxerov / boxuje o medailu 4.11. s Fortunyák Patrik / Maďarsko/.

2. 11. nastúpil na úvodný zápas vo váhe do + 76 kg Ján Kurucz (NŠC) proti súperovi z Írska. Janko Kurucz svojho súpera z Írska porazil vysoko na body. Celé tri kolá ho tlačil a išiel za víťazstvom. Silno krvácajúci Írsky reprezentant bol v treťom kole aj ošetrovaný. Janko si užíva svoju výhru a ďakuje všetkým za povzbudzovanie. V boji o medailu ho čaká reprezentant Maďarska.

3. 11. pokračujú zápasy na ME podľa programu bez účasti Slovenska.

Zápasy so slovenskými zástupcami sú na programe 4. 11. podľa vyššieuvedenej infomácie.