Box: Majstrovstvá Slovenska staršieho dorastu, Nitra

Nitra 23. - 25. 10. 2015 (Tomáš Kovács) - Na Majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v boxe v st.doraste v boxe, ktoré sa konali v Nitre v dňoch 23-25.10.2015 sa predstavili štyria boxeri z klubu KO BOX CLUB Galanta. Dvaja boxeristi sú zároveň v podpore NŠC.
v kategórii 56 kg Filip Mészároš - 4 x majster SR, bronzový medailista z ME , víťaz viacerých medzinárodných turnajov, úspešný reprezentant Slovenska (NŠC)
69 kg  Andrej " Bandi" Csemez - majster SR, víťaz viacerých medzinárodných turnajov, úspešný reprezentant Slovenska (NŠC)
69 kg  Miloš Pusztay - nováčik na MSR
75 kg Lukáš Ševčík - 4 x majster SR, účastník ME

Prvý deň (v piatok) sa v ringu predviedli  Miloš Pusztay a Lukáš Ševčík. Pusztay v ťažkom a v bojovnom zápase dokázal vyhrať na body 3:0 nad súperom Patákom z Holíča. Ševčík v treťom kole ťažko knockoutoval  Taráseka z Košíc. Týmito víťazstvami si už obidvaja zabezpečili minimálne bronzovú medailu a dostali sa do semifinále.
Na druhý deň (v sobotu) sa predviedol Andrej Bandi Csemez. Bandi minulý víkend dokázal vyhrať silný  medzinárodný turnaj J. Tormu v Prahe a získal aj cenu od Českého olympijského výboru. Má vynikajúcu formu, čo dokazoval aj na tréningoch.
Tréner Tomáš Kovács: "Vo váhe do 69 kg ukázal Andrej " Bandi" Csemez  divákom ako boxuje reprezentant Slovenska. Uvoľnenosť, rýchlosť, presnosť, technika a k tomu aj tvrdosť. To všetko mal v repertoári. Od začiatku zápasu riadil  svojho bojovného súpera z Trnavy a v ringu sa dialo všetko tak, ako to chcel Bandi. Tešilo ma hlavne to, že keď sme si niečo cez prestávku povedali, tak to aj spravil. V treťom kole prišiel úder na spodok, ktorý dostal Andrejku z BC Trnava prvýkrát do počítania. Potom mu už Bandi nedal šancu a dokončil svoju robotu. Vyhral v treťom kole TKO. Som veľmi šťastný, že môžem sekundovať takému mladému talentu. Teším sa na zajtrajšie finále a verím, že podá opäť presvedčivý výkon."

Vo váhe do 69 kg nastúpil na svoj 5. zápas vo svojej kariére aj Miloš Pusztay. Proti nemu v ringu stál minuloročný majster Slovenska Tomáš Vago. Vo veľmi bojovnom zápase náš mladík prehral, ale boxu sa venuje ešte len 8 mesiacov. 
Tomáš Kovács, tréner: "Povedal som mu: Po včerajšej výhre nad svojím súperom sa hrdý môžeš postaviť na bronzovú priečku na Majstrovstvách Slovenska. Kto by povedal, že chlapec, ktorý bol drogovo závislý, raz bude aktívny boxer a bronzový medailista na Slovensku. Ja Ti gratulujem a ďakujem."

Vo váhe do 75 kg v bojovnom stretnutí na body prehral Lukáš "Vojto"  Ševčík.
Tréner Kovács: "Vojto má už dlhšiu dobu problémy s ľavou rukou. Skoro v každom zápase alebo po nepresnom údere pocíti bolesti v lakti. Podľa jeho slov ho to veľmi brzdí a nedovoľuje mu to boxovať na maximum. Toto zranenie riešime už dlhšiu dobu a bohužiaľ sa vždy vracia. Čaká nás opäť zápasové a tréningové voľno a návšteva lekárov. Ruku mladého, ešte len 18-ročného štvornásobného majstra Slovenska musíme dať do poriadku. Bronzová medaila bude krásnou kompenzáciou bolesti ruky."

Tomi Kid Kovács: "Na finále v nedeľu nastúpili dvaja moji úspešní reprezentanti Slovenska, ktorí sú v podpore NŠC. Filip Mészároš nedal šancu svojmu súperovi zo Spišskej Novej Vsi a už v prvom kole vyhral TKO. Mladý a bojovný Peter Gotsch sa bez rešpektu pustil do nášho kapitána, ale aj medzinárodne úspešný Filip už v prvom kole vysvetlil, že vie byť tvrdý a nekompromisný. Po viacerých výmenách a tvrdých úderoch bol jeho súper počítaný a zápas sa skončil. 1. miesto zaslúžene získal Filip Mészároš.Filip Mészároš, majster Slovenska v kategórii do 56 kg

Vo váhe do 69 kg bol favoritom Andrej "Bandi" Csemez. Jeho súper Tomáš Vago však bojoval až dokonca zápasu a aj keď bol dvakrát počítaný, vydržal a boxoval smelo ďalej.  /Po MSR dostal aj cenu za najbojovnejšieho boxera/. Bandi zaslúžene vyhral a získal zlato a k nemu aj ocenenie za najtechnickejšieho boxera majstrovstiev SR. Som rád, že všetci zúčastnení boxeri KO BOX CLUBU Galanta dokázali získať medailu na tomto šampionáte. Získali sme 2 x zlato (Mészároš, Csemez) a 2 x bronz (Pusztay, Ševčík). Ďakujem všetkým za podporu."Andrej Csemez, majster Slovenska v kategórii do 69 kg