Box ME: Ján Kurucz (NŠC) bronzový

Rusko, Anapa 4. 11. 2015 - (Tomáš Kovács) - Na Majstrovstvách Európy reprezentant Slovenska a športovec NŠC Ján Kurucz po neúspechoch svojich kamarátov, ktorí vo svojich zápasoch neuspeli, ako jediný z výpravy dvihol po zápase ruky hore. Dokázal vyhrať v zápase o medailu vo váhe  + 76 kg a prebojovať sa medzi štyroch najlepších v Európe. Už je isté, že výprava sa vráti na Slovensko s medailou. Zo slovenského športovca s bojovným srdcom sa stal miláčik publika, ktoré mu dalo meno Slovenský buldozér.
Tomáš Kovács, vedúci výpravy (tréner NŠC): "Keď som bol v Anape v roku 2012, sľúbil som, že ak niekto získa medailu, tak skočím oblečený do bazéna. Tak sa aj stalo. Tento rok som sa pred odchodom na majstrovstvá stavil znovu a chcel som veriť, že sa opäť vykúpem. Janko mi to pred svojím zápasom pripomenul. - Pán tréner, dnes sa idete vykúpať! - taký bol motivovaný a tak veľmi chcel zápas o medailu vyhrať. Keď Jankovi zdvihli ruku na znak víťazstva, otočil sa ku mne a ukázal mi gesto plavca. Vedel som, že ma čaká dodržaťsľub a veľmi studená voda v bazéne vonku vedľa nášho hotela. Samozrejme, že som s radosťou túto "odmenu" a Janko nemal zľutovanie. Hodil ma do bazéna, kde bola strašne studená voda. Ja blázon som pozabudol, že je 5. november a sme v Rusku... ", priznal premrznutý, ale spokojný vedúci výpravy.

Posledný zápas Janko Kurucz prehral na body s najväčším boxerom turnaja, domácim boxerom zo Sibíra. Ruský boxer bol na svoj vek /14rokov / veľmi vysoký a ťažký a bol dobrý boxer v domácom prostredí.  "Od prvej sekundy sa v ringu začal veľký boj a všetci prítomní boli z Janka prekvapení, ktorý "obrovi" uštedril pár poriadnych úderov. Diváci si užívali tri kolá technického a zároveň tvrdého boja plných výmien. Janko prehral na body, ale z ringu odchádzal ako víťaz. Stal sa obľúbeným  boxerom, ktorého na majstrovstvách všetci poznali. Zastavovali ho a gratulovali mu k podanému výkonu. Prekvapil v troch zápasoch.", opisuje situáciu vedúci výperavy Tomáš Kovács.
Ján Kurucz nepostúpil do bojov o navyššie priečky a na Slovensko sa vrátil s bronzovou medailou na krku.