Box: Tankó a Csemez víťazmi medzinárodného turnaja v Budapešti

Maďarsko 14. - 15. 10. 2017 (Tomi KID Kovács) - V Maďarsku sa uplynulý víkend konal medzinárodný turnaj  4 NATION CUP - Maďarsko, Rumunsko, Chorvátsko a Slovensko.  V Slovenskej reprezentácii nemohli chýbať členovia NŠC Viliam Tankó (56 kg) a Andrej "Bandi" Csemez (75 kg).

Zápas Vilam Tankó (SVK) vs. Virbán Gábor  (HUN),  strieborný medalista z ME: Skúsený Tankó nedal šancu svojmu súperovi a presvedčivým výkonom ho zdolal na body 5:0. Vo finále ho čakal ďalší reprezentant Maďarska Csóka Nándor,  strieborný medailista z ME. 
Tomáš Kovács: "Csóka dostal Viliho na podlahu ringu a skoro sme prehrali aj pred časovým limitom. Nakoniec však Vili ukázal veľké srdiečko a po prehratom druhom kole dokázal otočiť zápas, keď v treťom kole doslova prevalcoval svojho súpera.  Túto nedeľu to bol už iný Vili a od začiatku zápasu boxoval disciplinovane a s prehľadom. O víťazovi nepochyboval nikto a Vili získal zlato."

Zápas Andrej "Bandi" Csemez (SVK) vs. Király Viktor (HUN): Csemez už porazil Királyho dvakrát a v ich druhom zápase dokázal vyhrať pred limitom v treťom kole.
Tomáš Kovács: "Bandi je mimoriadne talentovaný boxer, ktorý dokáže fantastické veci v ringu. V sobotu však to bol Bandi, ktorému jeho hra nevychádzala a jeho zápas len tak pretiekol. Aj keď vyhral bez problémov, bol to od neho veľmi slabý výkon. Večer som s ním pohovoril a zahodili sme všetky negatívne veci, ktoré mu bránili uvoľniť sa. Na druhý deň ho čakal boxer, ktorého vie poraziť "jednou rukou", ale musí to byť ten Bandi, ktorý nepozná nemožné. Večer mi len poďakoval. Vyhral a dostal aj cenu za najlepšieho boxera turnaja", vykreslil situáciu spokojný tréner.


Foto: zľava Andrej Bandi Csemez, Viliam Tankó s medailami a trofejou