Boxeri NŠC prevalcovali Európsku špičku

Praha, 11. 9. 2016 (Tomi Kid Kovács) - Tento víkend sa v Prahe uskutočnil medzinárodný turnaj na počesť olympijského víťaza J.Tormu v Prahe. Na tomto silno obsadenom turnaji reprezentovali Slovensko aj dvaja zverenci trénera NŠC Tomiho Kida Kovácsa a športovcov v podpore NŠC, Filip Mészároš  / 56 kg / a Andrej Csemez / 69 kg /.

V piatok začal turnaj vylučovacími bojmi a Filipa čakal šampión Talianska, ktorý tento rok získal na Majstrovstvách Európy bronzovú medailu. Pirrera Mateo prišiel do ringu vo veľkom štýle a hneďzaútočil do Filipa. Náš mladík sa nezľakol a vydržal úvodný nápor. Od polovice prvého kola prevzal iniciatívu Filip a svojho súpera doslova vyboxoval technickým boxom. Výhra 3:0 na body znamenal postup do semifinále a už istú medailu.

"Andrej "Bandi" Csemez mal za súpera rumunského reprezentanta Fiaciu Virela. Vysoká škola boxu, krásny pohyb a presné údery zo strany nášho Bandiho ukázali obecenstvu, že v ringu je pánom slovenský reprezentant. Rumun bojoval až do konca a nevzdával sa, ale hlavne tretie kolo dokázal vyhrať Bandi dokonca až o dva body, čo je maximum v bodovaní. Výsledok 3:0 u každého rozhodcu. Prvý deň  sme ukončili na 100%," dodáva spokojný tréner.

Semifinále sa nieslo v znamení česko - slovenského súboja. Naši boxeri sa stretli s domácimi reprezentantmi. Filip  boxoval s vyšším Janom Forejtekom, ktorý presvedčivo porazil maďarského boxera. Filip si tento deň box znovu užíval a bez problémov prešiel cez mladého Frojteka. Bodový pomer 3:0 a 27:30 ukázal, že sme dokázali vyhrať kolo aj o dva body. Andrej "Bandi" boxoval s Michalom Cludilom. Chludil Michal ukázal, že má obrovské a bojovné srdce už v piatok, ale na technického Bandiho to skrátka nestačilo. Bandi si robil v ringu čo chcel a doslova trestal svojho súpera. V dvoch kolách dokázal vyhrať10:8 a koncový stav bol u niketorých rozhodcov 25:30 pre Bandiho a samozrejme výhra 3:0. Aj semifinále ustáli chlapci na 100%.

Tréner Tomáš Kováca: Ideme do finále, kde na nás čakali veľmi kvalitní borci. Filip sa pobil o zlato a prvenstvo s domácim  Miroslavom Gorolom. Domáci šampión je strieborný medailista z ME a viacnásobným majstrom Česka. Prvé kolo pre Gorola, kde Filip bol aj počítaný. Druhé kolo bolo veľmi bojovné a dokázali sme vyrovnať. Tretie, rozhodujúce kolo, bolo v réžii nášho Filipka, ktorý dokázal poraziť domácu hviezdu a tak získal zlato. Bandiho čakal  veľmi kvalitný súper z Maďarska, ktorý už Bandiho raz porazil vo finále medzinárodného turnaja olympijských nádejí. Trojnásobný majster Maďarska a vicemajster Európy tento rok vyhral aj AIBA turnaj Dan Poniakas. Pred zápasom pri rozcvičke mi Bandi hovorí: 'Dnes to bude iné pán tréner. Veľmi ho zbijem. Nebudeme to naťahovať a preháňať'. Čo povedal, aj splnil. Po kvalitnom súboli ískal zlato a cenu J.Tormu na tomto medzinárodnom turnaji. Mať dvoch zverencov v reprezentácii na jednom silnom turnaji a obidvaja skončia na prvej priečke? Toto je najkrajšie, čo od nich môžem dostávať," teší sa tréner z úspechu svojich zverencov.


Foto KO BOX Club: šťastní víťazi: zľava Andrej Csemez, Tomi Kid Kovács, Filp Mészároš