Boxeri NŠC sa na Kube stretli s olympijskými legendami

Havana, marec 2017 (Box Club Triebeľ) - Boxeri Jessica Triebeľová, v podpore NŠC a Alex Triebeľ, v sledovaní NŠC, strávili na sústrední na Kube 22 dní, počas ktorých sa zúčastňovali sparingov, ale aj národného turnaja.

Jessica a Alex počas sústredenia vycestovali s kubánskym olympijským tímom na trojdňový turnaj 300 km od Havany. Obavy z domáceho kubánskeho boxerského prostredia, kde je box modlou sa rýchlo rozplynuli a naopak mladí slovenskí reprezentanti si získali rešpekt najmä vďaka Jessice. Dievča v ringu na Kube, to bol historický moment aj pre Kubáncov. Hoci iba v sparingoch, kde chlapcom dávala zabrať, pútala veľkú pozornosť.


Foto Peter Triebeľ: Jessica a Alex Triebeľovci s kubánskym olympijským boxerským tímom

Peter Triebeľ, trréner: "Po turnaji sme sa s tímom presunuli do Olympijského centra, kde sa prvý tréning začínal o 5:30 a bol zameraný na kondíciu a na školu boxu. Na druhom tréningu o 9:30 sme urobili v priemere okolo 120 kôl po 4 min, sparingy s viacerými sparing partnermi, čo je pre nás rekord a určite aj zostane. Prekonať by sme to mohli iba v prípade ďalšej návštevy Kuby. Na konci bola únava viditeľná, držať krok nebolo jednoduché. Len málokto to dokáže, už na Kubu musí prísť boxer pripravený na 100 %."

Nezabudnuteľné pre mladých športovcov boli stretnutia s legendami boxu ako Félixom Savónom, či Alcidesom Sagarrom, ktorý sám vychoval 63 majstrov sveta a 32 olympijských víťazov.

Peter Triebeľ: "Ako tréner si z Kuby odnášam nové skúsenosti, ktoré zakomponujem do tréningového programu. Podarilo sa nám nadviazať nové kontakty, priateľstvá s ľuďmi, ktorí rozumejú boxu a sú vzormi a prínosom pre trénera, ale hlavne pre boxera."


Foto Peter Triebeľ: Triebeľovci s legendou Alcidesom Sagarrom