Boxeristi na turnaji Bocskai v maďarskom Debrecíne

Debrecín 8.2.2017 (NŠC, Tomi Kid Kovács) - Na 61. ročníku medzinárodného turnaja Bocskai v Debrecíne sa registrovalo až 27 olympionikov a medailistov zo svetového a Európskeho šampionátu, čo ukazuje na jeho vysokú úroveň. Vážením pred turnajom prešlo 127 mužov z 20 štátov.  Slovensko reprezentujú členovia NŠC Viliam Tankó a Filip Mészároš vó váhovej kategórii do 56 kg, do 75 kg Andrej Csemez, tiež v podpore NŠC (všetci traja KO Box Galanta) a vo váhe do 81 kg Jána Džanaj  z Klubu BC Dubnica.


Foto Ján Súkup: zľava: Viliam Tankó, Tomi KID Kovács, Filip Mészároš, Andrej Csemez

Tréner Tomi KID Kovács: "V prvý deň turnaja do ringu nastúpili  56 kg Filip Mészároš a Garnik Harytunyan (Arménsko). Mladý reprezentant Slovenska sa stretol vo svojom debute v kategórii elite mužov so skúseným reprezentantom, ktorý vyzeral o dosťstarší. Pred zápasom mal Filip obrovskú trému, ktorú sme však spoločne porazili a spoločne sme išli do ringu proti nestorovi arménského boxu.  Prvé kolo boxoval Filip sústredene a s prehľadom vybodoval o 15 rokov staršieho súpera. Druhé kolo bolo už vyrovnanejšie, dokonca sme mali navrch. V treťom kole sa snažil súper viac udieraťa Filip ho chcel "vytancovať" a vybodovať technickým boxom. Nebol však dostatočne aktívny a po skončení zápasu vyhlásili víťazom boxéra z Arménska. Prehra na body 3:2 bola pre nás sklamaním. Jednotlivé kolá boli bodované nasledovne: 1. kolo 5:0  SVK, 2.kolo 3:2 ARM 3.kolo 3:2 ARM. Škoda výsledku, lebo na výhru sme mali. Filip je však ešte mladý a verím, že sa poučil."

Vo váhe do 75 kg sa stretli dvaja mladí  šampióni, Maďar Viktor  Árpád versus Andrej Csemez.  Predzáúasové obavy bolja s domácim borcom sa rozplynuli, pretože Csemez vyhral presvedčivo 5:0 na body. V ďalšom zápase sa stretneso skúseným reprezentantom z Turecka, ktorý v prvom zápase prevalcoval svojho súpera.

Ján Džanaj sa stretol s tvrdým borcom z Kosova a v tvrdom zápase zvíťazil 4:1. V boji o medailu ho čaká domáci reprezentant Tallósi.
  
Posledný z reprezentantov a člen NŠC Viliam Tankó nastúpi proti reprezentantovi z Poľska. Ich vzájomná bilancia je 1:0 pre nášho kapitána zo zápasu  na majstrovstvách sveta v roku 2013 v Rotterdame.