Briškárová ocenená v kategórii Nádej ŠOK

Košice 7.2.2019 (www.sportovaosobnost.sk) - Projekt Športová osobnosť Košíc vznikol v roku 2009, aby postupne vytváral primeraný spoločenský rámec spojený s oceňovaním tých, ktorí v aktuálnej sezóne alebo hoc i v dávnejšej minulosti dosiahli výnimočné športové úspechy, alebo sa svojim konaním v oblasti športu stali prirodzenými autoritami.
Vyhľadávanie a morálne oceňovanie takýchto osobností je jedným z hlavných cieľov projektu, ktorý sa stal už dobre známym aj pod skratkou ŠOK. Nominácie ocenených sú každoročne v kompetencii Košickej športovej akadémie, zostavenej z erudovaných športových novinárov a organizátorov ankety, no priestor dostávajú i návrhy odbornej verejnosti reprezentujúcej športové dianie v Košiciach.

Plejáda doterajších laureátov ŠOK je skutočne široká a pestrá. Okrem toho, že je zostavená desiatka najúspešnejších športovcov v seniorskej kategórii, priestor dostávajú i mladé talenty v kategórii Nádej, výrazné osobnosti rokov minulých, ktorým právom patrí označenie Legenda, ale tiež hendikepovaní športovci a kolektívy. Dlhovekú lásku k športu oceňujeme pod príslovečnou vizitkou Masters.

V kategórii Nádej Košická športová akadémia oceňuje výnimočné športové výkony a výsledky dosiahnuté v uplynulom roku v mládežníckych a juniorských kategóriách ale tiež výnimočný rodiaci sa talent.Titul laureát v kategórii NÁDEJ za rok 2018 si odnesie aj členka NŠC GABRIELA BRIŠKÁROVÁ - Taekwondo, pozri TU.

Gabriela je od svojich 5 rokov členkou Koryo Taekwondo klubu Slávia UPJŠ Košice, kde trénuje pod vedením trénera Mária Šveca. V roku 2018 sa jej na medzinárodnej scéne vskutku darilo. Z juniorského turnaja Slovenia open si odniesla striebro a medailu s bronzovým odleskom si vybojovala na juniorských pretekov Dutch open. Nesklamala ani v zámorí, kde jej v silnej konkurencii turnaja President Cup – Pan Am v Las Vegas na krk zavesili najcennejší kov. Darilo sa jej aj vo farbách reprezentačného dresu. Na Majstrovstvá sveta juniorov, ktoré hostilo Tunisko obsadila vynikajúcu bronzovú priečku a na Majstrovstvá Európy do 21 rokov v Poľsku skončila na celkovom 5. mieste.


Foto archív: Gabriela Briškárová, členka NŠC

Galavečer ŠOK je naplánovaný na 8. marca v DoubleTree by Hilton Košice. Začiatok o 19:00 h.