Bronz na SZU pre Federicu Testovú a Lukáša Csölleya v krasokorčuľovaní a Falata v alpskej kombinácii

Granada, 08.02.2015 (TASR, NŠC) - v granadskej časti SZU vybojovali v sobotu prvú bronzovú tanečníci na ľade Federica Testová a Lukáš Csölley a o druhú sa v nedeľu postaral slovenský lyžiar Matej Falat, ktorý na 27. Svetovej zimnej univerziáde v španielskej Granade získal bronzovú medailu v alpskej kombinácii. Za víťazným Sandrom Bonerom zo Švajčiarska zaostal v súčte super-G a slalomového kola o 36 stotín sekundy, pričom iba jedna stotina ho delila od strieborného Giulia Boscu z Talianska. Posun oproti super-G zaznamenal popoludní aj Vladimír Siran, ktorý z priebežnej 22. priečky poskočil na štrnástu (+3,38). Tretí slovenský reprezentant Martin Hyška preteky nedokončil, vypadol už v superobrovskom slalome.

Ďalšie výsledky slovenských športovcov:
alpské lyžovanie
V sobotu sa Jana Gantnerová umiestnila na výbornom 5. mieste v alpskej kombinácii, keď  vyťažila z poradia po super G, kde skončila na 22. priečke. V slalome tak štartovala ako ôsma a využila výhodu upravenej zjazdovky.
6.2. si v disciplíne Super-G vyjazdil Matej Falat 13. pozíciu, Vladimír Siram 30., medzi ženami sa Kristína Saalová umiestnila na 24. a Daniela Kamenická na 33. mieste.
Program pokračuje 11.2. obrovským slalomom žien.
krasokorčuľovanie:
V krasokorčuľovaní v súťaži sólistiek na SZU obsadila slovenská krasokorčuliarka Alexandra Kunová 19. miesto. V sobotňajšom krátkom programe ocenili rozhodcovia jej výkon známkou 39,29, čo jej vynieslo priebežné 18. miesto a postup medzi 24 najlepších. V nedeľňajších voľných jazdách predviedla rovnako 18. najlepšie vystúpenie, za čo dostala 70,84 bodu, celkovo si pohoršila o jednu priečku. Zlato získala Ruska Alena Leonovová.
ľadový hokej:
V hokeji sú priebežné výsledky Slovákov v Granada Sport Palace nasledovné:
4.2.     Slovensko – Česko    3:6
6.2.    Slovensko – Čína        13:1
8.2.    Španielsko – Slovensko    2:5
Ďalší zápas je na programe 11.2., kedy Slovensko odohrá štvrťfinálový zápas s Ruskom.
Zloženie základných skupín mužského hokejového turnaja v Granade
A-skupina: Slovensko, Česko, Čína, Španielsko
B-skupina: Rusko, Švédsko, Kanada, Kórejská republika
C-skupina: Kazachstan, Japonsko, USA
akrobatické lyžovanie:
Organizátori pre zlé poveternostné podmienky museli v nedeľu odložiť kvalifikáciu slopestyle v akrobatickom lyžovaní, tá sa podľa nového programu uskutočnila v pondelok od 9:30 h, pričom najprv boli na rade ženy aj so slovenskou reprezentantkou Zuzanou Stromkovou a následne štartovali muži aj s Igorom Janckulíkom. Igor Janckulík nepostúpil z kvalifikácie. Bodový zisk 53,33 b. mu stačil na 16. priečku, do finále postúpil tucet najlepších.
Snoubording:
6.2. sa v Sulayr Snowpark v snoubordingu predstavil Matej Bačo a obsadil v disciplíne cross seeding 22. miesto.
V disciplíne snowboard cross skončil v štvrťfinále a nepostúpil do semifinále.
10.2. Granada (TASR) - Slovenský snoubordista Matej Bačo nepostúpil z osemfinále paralelného obrovského slalomu na 27. Svetovej zimnej univerziáde v španielskej Granade. V prvej vyraďovacej fáze sa stretol s Kórejčanom Sang-Ho Leem, ktorý bol nad jeho sily. Slovenský snoubordista napokon obsadil 12. priečku. Zlatú medailu si vybojoval Nemec Daniel Weis, striebro patrí Kórejčanovi Bo-Gun Choiovi a bronz Rakúšanovi Alexanderovi Payerovi.