Charfreitag trénuje v Dallase a pripúšťa aj koniec kariéry

Majster Európy 2010 v hode kladivom Libor Charfreitag (na snímke) sa už v americkom Dallase pripravuje na novú sezónu a tvrdí, že ak aj v roku 2014 bude pokračovať v nevýrazných výkonoch, potom definitívne zavesí kladivo na klinec.

"Veľmi dobre si uvedomujem, že to bude hop alebo trop! Ak sa ukáže, že sa mi podarilo vyriešiť zdravotné ťažkosti, mohla by mi konečne sezóna vyjsť omnoho lepšie. Ak však budú moje výkony na úrovni tohtoročných, potom asi definitívne ukončím kariéru," povedal 26-ročný Trnavčan v rozhovore pre stredajší denník Šport.

Charfreitag sa vlani i predvlani boril so zdravotnými problémami, chýbal na OH 2012 v Londýne i MS 2013 v Moskve. Jeho najlepší výkon za posledné dva roky je iba 75,01 m, čo je bezmála o 7 metrov slabší výkon ako jeho osobné maximum. Uplynulú letnú sezónu 'vzdal' pre neustupujúce zdravotné problémy už po majstrovstvách Slovenska.

"Cítim sa silnejší a pomaly sa mi vracia aj stratená energia," prezradil pre Šport ambasádor Národného športového centra, ktorý je v Dallase na tradičnom tréningovom pobyte od polovice septembra.

"Približne štyri týždne sa už venujem kondičnej a všeobecnej pohybovej príprave, na začiatku minulého týždňa som začal už aj so špecifickou kladivárskou."

Zdroj: SITA, 6. novembra 2013