Členovia NŠC v druhom súťažnom dni v Erzurume

Erzurum 14. 2. 2017 (SOV) – V druhý súťažný deň sa na zimnom EYOFe predstavili bežci na lyžiach. Chlapci mali na programe stíhacie preteky na 10 km voľnou technikou. V nich zabojovali aj dvaja Slováci, členovia NŠC. Dominik Číž si pondelňajšie umiestnenie vylepšil o 4 pozície a v konečnom sumáre obsadil 25. miesto. Naopak, mierne si pohoršil Kristián Klouda, ktorý skončil na 43. pozícii. Stíhacie preteky voľnou technikou na 7,5 km mali na programe dievčatá. Dve Slovenky, tiež členky NŠC, na štarte sa vo výsledkoch ocitli v druhej polovici štarového poľa. Lepšia z dvojice, Lucia Michaličková sa po včerajšom 22. mieste dnes musela uspokojiť s 29. miestom a Zuzana Šefčíková skončila 33. Chlapčenskú aj dievčenskú súťaž ovládli reprezentanti Ruska. Medzi chlapcami vyhral Nekrasov a medzi dievčatami dominovala Kusková.

Slovenské biatlonistky mali poobede na programe rýchlostné preteky na 5 km. Do prvej tretiny štartového poľa sa podarilo dostať len Henriete Horvátovej, členke NŠC. Tá obsadila napokon s čistou streľbou 14. miesto. Veronika Haidelmeierová, členka NŠC, mala po jeden nepresný výstrel na ležke i stojke a obsadila konečné 28. miesto. Zvíťazila Francúzka Benedová. Tréner biatlonistiek na EYOF v Erzurume Jaroslav Kamenský bol spokojný najmä s výsledkom Henriety Horvátovej:„Slušný výsledok, nestratili sme sa. 14. miesto je veľmi dobré. Henrieta dlhšie strieľala, dala si na streľbe viac záležať. Márii Remeňovej dnes išla streľba slabšie a lepší výsledok som čakal aj u Veroniky Haidelmeierovej. Do zajtrajších pretekov majú dosť veľkú stratu, ale s dobrou streľbou sa dá poskočiť.“ „Je tu dosť ťažká trať, klesá, potom to stúpa. Vysoká nadmorská výška hrá tiež svoju úlohu,“ zakončil svoje hodnotenie Jaroslav Kamenský.