Členovia NŠC v karate vybojovali na ME v mládežníckych kategóriách 3 medaily

Budapešť 7.2.2020 (SZK) - Dňa 7.2.2020 sa v maďarskej Budapešti konali v poradí už 47. majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a starších juniorov do 21 rokov, kde sa našej reprezentácii podarilo vybojovať 5 cenných medailí.  Na samotnom šampionáte sa zúčastnilo 52 krajín z celej Európy v celkovom počte 1183 štartujúcich pretekárov. Slovenská výprava mala 35 členov: reprezentantov, trénerov, rozhodcov a realizačný tím. Slovensku sa podarilo získať 5 medailí (0-2-3) a v celkovom bodovom hodnotení sme skončili na 19. priečke spomedzi 52 zúčastnených krajín.

Medzi medailistami nechýbali ani reprezentanti zaradení v NŠC, ktorí z piatich medailí vybojovali tri nalsedovne:

Adam ŠTELCL vybojoval 2. miesto v disciplíne kata juniori, kde sa predstavilo 35 pretekárov. Po troch úspešných kolách prehral až vo finále s reprezentantom Turecka (OZDEMIR ENES) a so ziskom 22,32 bodov tak získal striebornú medailu.

Foto Pavol Uhrín: Adam Štelcl

Julian Enrik SMOLIGA obsadil konečné 3. miesto v disciplíne kata starší juniori U21. Na štart sa postavilo 39 pretekárov. Po troch postupových kolách sa v bodovom zisku dostal do boja o bronz, kde vyhral s Turkom GUNGELOM Sehalattinom a so ziskom 24,74 bodov vybojoval bronzovú medailu.

Foto Pavol Uhrín: Julian Enrik Smoliga

Sára KRIVDOVÁ získala 3. miesto v kumite juniorky +59 kg z počtu 37 pretekárok v kategórii nasledovne: 1. kolo FREE, v 2. kole vyhrala nad Cyperčankou (KAGIA EVANGELIA) a v 3. kole prehrala s Bulharkou (PETKOVA SANYA). V repasáži v 1. kole vyhrala za stavu 0:0 s reprezentantkou Azerbajdžanu (HASANLI HUMAY), v 2. kole vyhrala na vlajky za stavu 0:0 s reprezentantkou Izraela (TACHKER KATRIN) a v 3.kole si poradila s reprezentantkou Chorvátska (ZORKO MIA GRETA), keď vyhrala 3:2 a obsadila tak konečné 3. miesto, získala bronzovú medailu.

Foto Pavol Uhrín: Sára Krivdová

Ďalšie výsledky reprezentantov zaradených v NŠC:

V disciplíne kata team kadeti-juniori sa v tíme predstavil Roman Hrčka (16 družstiev v kategórii). Po dvoch postupových kolách sa v bodovom zisku dostalo družstvo Slovenska do boja o bronz, kde prehrali s Talianskom a obsadilo tak 5. miesto.
Konečné 13. miesto si v disciplíne kata juniorky (32 pretekárov v kategórii) vybojovala Michaela ČUKANOVÁ.

Foto Pavol Uhrín: Roman Hrčka v tíme                                                 Foto Pavol Uhrín: Michaela Čukanová