Cyklistka Nora Jenčušová je majsterkou Európy v scratchi

Jenčušová je majsterkou Európy v scratchi. Po stíhačke som to nečakala, tvrdí

Fiorenzuola d`Arda 8. 10. 2020 (sport.sme.sk) - Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike a členka NŠC Nora Jenčušová si vybojovala titul majsterky Európy v disciplíne scratch v kategórii junioriek.
Na šampionáte juniorov a pretekárov do 23 rokov v talianskej Fiorenzuole d`Arda triumfovala pred Poľkou Nikolou Wielowskou a domácou Larou Crestanellovou.


Foto: Nora Jenčušová, juniorská majsterka Európy

"S výsledkom som naozaj veľmi spokojná. Úprimne, po tej dopoludňajšej stíhačke som to nečakala, pretože som ju išla celkom zle," úprimne zhodnotila v rozhovore pre Slovenský zväz cyklistiky (SZC) Jenčušová.
"Scratch sa išiel prvých 15 kôl pomaly, priemerná rýchlosť bola iba 33 km/h, takže v posledných piatich kolách som skúsila nastúpiť a vyšlo to. Nebola som si istá, či ma nedotiahnu, tak som stále šliapala, ale nakoniec som si na cieľovej rovinke už predstavila, že by som naozaj mohla vyhrať, mať dres a medailu. Som naozaj rada," dodala.

Jenčušová tento rok obsadila aj 8. miesto v časovke na juniorských ME cestných cyklistov v Plouay. Na šampionáte v Taliansku sa predstaví ešte v bodovacích pretekoch, omniu a vylučovacích pretekoch.

Výsledky

Juniorky - scratch:1. Nora JENČUŠOVÁ (SR)
Juniorky - stíhačka:1. Alena Ivančenková (Rus.) ... 11. JENČUŠOVÁ
Juniori - scratch:1. Loe van Belle (Hol.) ... 10. Tobias VANČO (SR)
Muži do 23 rokov - vyraďovacie preteky: 1. Jules Hesters (Belg.) ... 15. Lukáš KUBIŠ (SR)

Viac v správach RTVS Góly - body - sekundy, od 14:00 pozri TU.