Dukátová (NŠC) blízko k celkovému triumfu v SP

Pau 13. 8. 2015 (SITA) - Francúzske mesto Pau bude od piatka do nedele hostiť záverečné 5. kolo Svetového pohára vo vodnom slalome. Celkový triumf v SP vo svojich disciplínach majú na dosah aj slovenskí reprezentanti Jana Dukátová (NŠC) a Matej Beňuš. Dukátová je líderkou hodnotenia seriálu v K1 žien s desaťbodovým náskokom pred Nemkou Jasmin Schornbergovou a Španielkou Maialen Chourrautovou.


Ilustračné foto

V rodisku jedného z najúspešnejších francúzskych slalomárov - trojnásobného olympijského víťaza Tonyho Estangueta - budú Slováci opäť, rovnako ako pred týždňom v španielskom Seu d'Urgell, bojovať aj o body do internej kvalifikácie o možnosť reprezentovať Slovensko na OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro. Súboje o miestenky pre krajiny sa začnú až na septembrových majstrovstvách sveta v Londýne.

Správu priniesol oficiálny web Slovenského zväzu kanoistiky na divokej vode.

Program záverečného 5. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v Pau:
piatok 14. augusta: dvojkolová kvalifikácia C1M, C1Ž (11.30), dvojkolová kvalifikácia K1M (16.00)
sobota 15. augusta: semifinále C1M, C1Ž a K1M (9.00), finále C1M, C1Ž, K1M (12.30), dvojkolová kvalifikácia K1Ž a C2M (15.45)
nedeľa 16. augusta: semifinále K1Ž, C2M (9.30), finále K1Ž, C2M (12.00), súťaže hliadok 3xC1M, 3xC1Ž, 3xK1M, 3xK1Ž, 3xC2M (14.00)

Nominácia SR na 5. kolo SP vo vodnom slalome v Pau:
C1 muži: Michal Martikán, Alexander Slafkovský, Matej Beňuš
K1 ženy: Jana Dukátová (NŠC), Elena Kaliská, Kristína Nevařilová
C2: Pavol a Peter Hochschornerovci, Ladislav a Peter Škantárovci, Tomáš Kučera - Ján Bátik
K1 muži: Martin Halčin, Andrej Málek, Jakub Grigar (NŠC)

Poradie v SP jednotlivcov (po 4 z 5 pretekov):
Muži:
K1: 1. Vavřinec Hradilek (ČR) 187, 2. Boris Neveu (Fr.) 157, 3. Ondřej Tunka (ČR) 148, ... 8. Martin Halčin 121, 37. Andrej Málek 50, 50. Jakub Grigar 34, 97. Ján Šajbidor a Ľubomír Janček (všetci SR) - obaja 4
C1: 1. Stanislav Ježek (ČR) 190, 2. Matej Beňuš (SR) 189, 3. Benjamin Savšek (Slovin.) 184, ... 5. Alexander Slafkovský 167, 6. Michal Martikán 136, 81. Jerguš Baďura (všetci SR) 2
C2: 1. Gauthier Klauss, Mathieu Péché (Fr.) 196, 2. Ondřej Karlovský, Jakub Jáně 175, 3. Jonáš Kašpar, Marek Šindler (všetci ČR) 156, … 8. Tomáš Kučera, Ján Bátik 98, 12. Pavol a Peter Hochschornerovci 75, 16. Ladislav a Peter Škantárovci 66, 34. Juraj Skákala, Matúš Gewissler (všetci SR) 9

Ženy:
C1: 1. Jessica Foxová (Aus.) 208, 2. Kateřina Hošková (ČR) 162, 3. Viktoria Dobrotvorská (Ukr.) 154, ... 40. Simona Maceková, Monika Škáchová a Soňa Stanovská (všetky SR) - všetky po 2
K1: 1. Jana Dukátová (SR) 180, 2. Jasmin Schornbergová (Nem.) a Maialen Chourrautová (Šp.) - obe po 170, … 28. Elena Kaliská 51, 40. Kristína Nevařilová 24, 80. Kristína Zárubová, Viktória Orokocká, Michaela Haššová (obe NŠC) - všetky po 2

Poradie v národnej kvalifikácii o postup na OH 2016 do Ria de Janeiro:
C1M: 1. Matej Beňuš 6, 2. Michal Martikán a Alexander Slafkovský po 3
K1M: 1. Jakub Grigar a Andrej Málek po 2, 2. Martin Halčin 0
K1Ž: 1. Jana Dukátová 3, 2. Elena Kaliská 1
C2: 1. Peter a Pavol Hochschornerovci, Ladislav a Peter Škantárovci po 1