Dukátová tretia na pretekoch SP v Slovinsku

Slovinsko, Tacen 9. 9. 2016 (SZDKV) - Ostatný víkend sa vodní slalomári zúčastnili pretekov finále Svetového pohára ICF v slovinskom Tacene (pri Ľubľani).

Jane Dukátovej naopak nevyšli záverečné preteky SP v sezóne. V semifinále ju obral o postup do finále dotyk s bránkou číslo desať, pre ktorý obsadila v cieli dvanástu priečku so stratou 3,87 s na Rakúšanku Corinnu Kuhnleovú. Ak by Dukátová neťukla, do finále by sa zmestila ako siedma najrýchlejšia semifinalistka v poradí. Ďalšie dve Slovenky Elena Kaliská a Michaela Haššová skončili svoje účinkovanie v Tacene už v rozjazdách.

Vo finále ženskej K1 v nedeľu triumfovala Austrálčanka Jessica Foxová. V cieli mala k dobru 2,28 na Kuhnleovú a 2,39 na tretiu Britku Fionu Pennieovú. Ani dvojnásobný počet bodov za nedeľňajšie víťazstvo však Foxovej nestačilo na celkový triumf. Nemka Ricarda Funková skončila vo finále štvrtá a získala ich dostatok na to, aby si udržala líderské postavenie. Dovedna ich nazbierala 306, Foxová "len" 290. Tretiu priečku celkového hodnotenia obsadila Dukátová s 233 bodmi.


Foto Peter Brichta: Jana Dukátová