Dukátová vymenila skupenstvo vody

Bratislava 20. 1. 2017 (Nový čas) - Potrebovala by ľadoborec. Slovenská vodná slalomárka a ambasádorka NŠC Jana Dukátová nemá problém s chladným počasím, ale keď zamrzne Dunaj, pádlovanie už nie je ono...Takže sa radšej zbalila a z ľadu sa presunula na sneh do Álp.

Štvrtá kajakárka z OH v Riu zo zdravotných dôvodov posúva štart sezóny na neskorší termín, takže ju dlhodobé mínusové teploty v Bratislave nevyviedli z tréningového rytmu.


Zdroj: ajd

„V Bratislave je kvalitná zima. Už zamrzla aj zátoka, takže nemám kde trénovať ani základné rotačné zábery,“ povedala Dukátová, ktorá dala v tomto termíne prednosť kondičnej príprave v osvedčenom alpskom rezorte. „Preto som sa rozhodla radšej odísť na Dachstein do rakúskeho Ramsau, kde budem na bežkách naberať kondíciu. Toto rakúske bežecké stredisko poznám veľmi dobre. Už niekoľkokrát som tu bola a sú tu výborné podmienky pre športovcov,“ vysvetlila Dukátová, ktorá si v tomto období dáva od pádlovania „pohov“.


Zdroj: ajd

„Počas tejto zimnej prípravy jazdím na kajaku len minimálne. Najprv si musím doliečiť chrbticu a potom môžem opäť naštartovať prípravu na vode, čo bude oproti minulým rokom aj o dva mesiace neskôr,“ dodala.