Tri prehry na úvod sezóny pre SR 20

Michalovce 18. 9. 2016 (SZĽH) - V jedinom nedeľňajšom dueli druhej najvyššej súťaže zvíťazili hokejisti Michaloviec nad tímom SR 20 3:0. Mladí hokejisti sa napriek niekoľkým sľubným príležitostiam strelecky nepresadili.Tréner tímu  Ernest Bokroš po zápase uviedol, že mladí hokejisti musia zlepšiť najmä zakončenie. Šance si vypracovať dokážu, ale zároveň pri nich dávajú možnosť vyniknúť skúsenejším brankárom súpera.

Ernest Bokroš: „Aj toto stretnutie sa vyvíjalo v rovnakom scenári ako predošlé, na chlapcoch bola badať veľká snaha a chuť konečne zvíťaziť. Žiaľ, čo sa týka streleckej produktivity, boli sme málo produktívni, aj keď sa stále viac dostávame do šancí. Zlyhávame však v koncovke, chlapci stále predvádzajú „juniorské zakončenie“, s ktorým si skúsenejší brankári dokážu bez problémov poradiť. Aj preto nám v pri góloch opäť svietila nula. Pokiaľ ide o inkasované góly, žiaľ, u chlapcov sa stále vyskytujú chyby, ktoré súper dokáže využiť. Na tejto úrovni už nestačí iba snaha a odhodlanie, ale musíme pridať aj viac hokejového umenia.


Košice 20. 9. 2016 (SZĽH) - Hokejisti HC Košice v utorok v 5. kole Tipsport ligy na vlastnom ľade nedali šancu tímu SR 20. Favorizovaní východniari triumfovali nad mladíkmi 6:0. "Dvadsiatkari" na úvod dostali sedemgólový prídel v Nových Zámkoch, vtedy však aspoň raz trafili do čierneho.

Tréner dvadsiatky Ernest Bokroš: "Samozrejme sme sklamaní z  vysokej prehry, ale aj v druhom zápase s extraligistom sme nastúpili proti veľmi vyspelému súperovi. Na druhej strane nás teší, že od  zápasu k zápasu, dnes už piatom majstrovskom vrátane troch prvoligových, sa naši mladí zverenci  zlepšujú v niektorých činnostiach. Konkrétne v tomto zápase to bolo v lepšom blokovaní,  dodržiavaní organizácie hry i solídne odohraných oslabovkách, keď zo štyroch sme inkasovali iba raz. Chlapcov však nechváli šesť nevyužitých presiloviek. V ofenzívnej práci ešte zaostávame, vidno, že niektorí naši zverenci ešte nehrali poriadne seniorsky hokej. Prechod z juniorky k mužom je vždy náročný.  Mladí hráči si musia na iný štýl hokeja, robia však všetko pre to, aby sa zlepšili. Očakávali sme, že v prvej lige budeme o čosi dominantnejší, no doposiaľ ťaháme za kratší koniec, zatiaľ sa nám neukazujú lídri, nik nevyčnieva z radu. Aj to však potrebuje svoj čas."