Džudisti juniori mieria do Japonska

Bratislava 1. 12. 2016 (SZJ) - Od 3.12. do 17.12.2016 sa zúčastní výber našich mladých perspektívnych pretekárov tréningového sústredenia v Japonsku pod vedením reprezentačného trénera a olympijského medailistu Jozefa Krnáča. Do Japonska cestujú pretekári: Miroslav Blahušiak a Miroslav Ruttkay - člen NŠC (obaja zo ZŤS Martin), Michal Šmída - člen NŠC (Slávia STU Bratislava), Alex Barto (JK Dukla Banská Bystrica), Dominika Kinceľová - členka NŠC (ŠK Zemplín Michalovce) a najmladšia členka výberu Ninka Geršiová (Slávia STU Bratislava).

Tréningy budú prebiehať na univerzite Tsukuba, kde pod vedením japonských trénerov a inštruktorov bude trénovať aj výber českej juniorskej reprezentácie. Na Univerzite Tsukuba študujú a aj v minulosti pôsobili viacerí medailisti z MS a OH. Univerzita Tsukuba je uznávaná a rešpektovaná japonská univerzita, v súčasnosti je v prvej desiatke japonských univerzít. Na posledných majstrovstvách sveta v Tokiu, Tsukuba študenti získali 10 medailí - vrátane štyroch zlatých medailí. Ich tréner, Okada-sensei, je dvojnásobný majster sveta, olympijský bronzový medailista, a päťnásobný Majster Japonska. Jigoro Kano - zakladateľ Judo, a otec japonského olympijského hnutia - bol prezident Univerzity Tsukuba dlhých 23 rokov.

Tréner NŠC Jozef Krnáč pred odchodom povedal: "Pre všetkých našich mladých judistov to bude prvá skúsenosť s krajinou vychádzajúceho slnka a kolískou judo. Všetci sa tak isto tešia aj na "povinnú návštevu Kodokanu". Verím, že sústredenie a konfrontácia s japonským judo našim mladým pretekárom dodá elánu, chuti a hlavne skúseností, ktoré budú môcť zúžitkovať vo svojej športovej kariére. Ďakujeme NŠC a SZJ, sponzorom za všetku podporu, ktorá sa nám dostala a za pomoc pri organizovaní tohto sústredenia."