EH Minsk: Predstavila sa mix štafeta aj s Ledeckou a Kučerom

Minsk, 23. 6. 2019 (SOŠV-tlačový attaché) - V tretí deň II. Európskych hier v Minsku bolo na ôsmich športoviskách v akcii až 36 slovenských športovcov, z toho 18 členov družstva atlétov, ktoré vstúpilo do nového formátu atletických súťaží so skratkou DNA (Dynamic New Athletics). V nej štartuje spolu 24 miešaných tímov, ktoré boli v úvodný deň rozdelené do štyroch blokov po šesť.

Tím Slovenska vyžrebovali do úplne prvého bloku A, v rámci ktorého sa začalo súťažiť na pravé poludnie. Slováci obsadili v tomto bloku so 49 bodmi 4. miesto za reprezentáciami Nemecka, Maďarska a Grécka. Do semifinále postúpilo priamo Nemecko, Maďarsko malo nádej na postup z 2. miesta (najlepšie dva tímy z druhých miest zo štyroch súbojov). Slovensko bude bojovať o jedno z ďalších šiestich semifinálových miest 25. júna v jednom z troch 6-členných štvrťfinále, pričom z každého postúpia po dve najlepšie družstvá.

Zo Slovákov si v prvom bloku víťazstvá vybojovali Ján Volko v behu na 100 m (zabehol svoje tohtoročné maximum 10,38 s) a Jana Velďáková v skoku do diaľky (608). Štafeta na 4x400 m mix v zložení Martin Kučera-NŠC, Alexandra Štuková, Daniela Ledecká-NŠC, Šimon Bujna skončila druhá (3:22,65 min).

Foto SOŠV: 1. sprava Martin Kučera a 2. zľava Daniela Ledecká, členovia NŠC

Okrem medailí za tímovú súťaž, ktorá vyvrcholí až vo štvrtok 27. júna, sa už v nedeľu večer rozhodovalo o medailistoch za 9 všetkých individuálnych disciplín. Poradie sa vypočítavalo z výsledkov zápolenia v štyroch samostatných blokoch, kde v každom štartovalo po šesť tímov (spolu v Minsku súťaží 24 tímov). Pre Jána Volka jeho poludňajší výkon napokon znamenal zisk striebornej medaily!