EYOF: Slovenskí kanoisti získali v jeden deň tri medaily

Győr 26. 7. 2017 (canoe.sk) - Slovenskí kanoisti skvele odštartovali svoje účinkovanie na Európskom olympijskom festivale mládeže v Győri, kde získali v stredu tri medaily. Striebornú v C1 žien na 500 m  vybojovala Lucia Valová a rovnaký kov K4 mix na 500 m v zložení Richard Németh, Karolína Seregiová, Romana Jakubisová a Martin Hvojník. (Prví traja menovaní sú zároveň v podpore NŠC.) Bronz patrí v K2 muži na 500 m Richardovi Némethovi - NŠC a Martinovi Hvojníkovi. Foto: Peter Bende.

Detailne o tom informuje oficiálna webstránka Slovenského olympijskho výboru:

Výbornú jazdu ukázali vo finále A aj kajakári Martin Hvojník a Richard Németh (NŠC), ktorí získali v kategórii K2 chlapcov na 500 m bronzovú medailu. Dráhu zajazdili za čas 1:37,718. Vo vyrovnanom súboji skončili pred nimi strieborní Nemci Moritz Florstedt a Elias Kurth s časom 1:37,142. Zlato získal tím z Ruska Nikita Byzov a Dmitri Morgunov s časom 1:36,283.


Foto Peter Bende: Richard Németh a Martin Hvojník

Víťazný deň na hladkej vode ukončila štvorica kajakárov v kategórii K4 na 500 m Martin Hvojník a Richard Németh (NŠC) spolu s Karolínou Seregiovou (NŠC) a Romanou Jakubisovou (NŠC) a získali druhú striebornú medailu vďaka času 1:35,124. Prvý skončil tím z Nemecka (čas 1:34,088), bronzoví boli Bielorusi (čas 1:35,465)

Šesticu vodákov čakajú ďalšie preteky v rovnakých kategóriách na 200 m v piatok a v sobotu. Vzhľadom na to, že v Győri súťažiaci pretekajú len v 4 dráhach namiesto zvyčajných 8-9 dráh, opäť prebehnú pred samotnými rozjazdami aj kvalifikácie a 4 najrýchlejší individuálni športovci resp. tímy sa stretnú v každej kategórii v tzv. superfinále, resp. finále A. "Veríme, že naši kajakári a kanoisti opäť zabodujú, tak ako dnes a pribudnú nám ďalšie medaily, predvídať však zatiaľ nebudeme," uviedol Róbert Erban, exmajster sveta a úspešný olympionik, ktorý sa na olympijskom podujatí v Győri predstavil po prvýkrát ako tréner našich mladých nájdených športovcov."