EYOF: Vydarený štart vodáka Richarda Németha

Győr, 24. júla 2017 (od tlačového atašé slovenskej výpravy Tomáša Turčana) – Včera pokračoval v športovom programe XIV. letný Európsky festival mládeže (EYOF) v maďarskom Győri druhý deň. Športovci zo slovenskej výpravy vo veku od 14 do 17 mali počas neho na programe súťaže v rýchlostnej kanoistike, tenise, plávaní, atletike a cyklistike.

Od prvého dňa súťaženia v rýchlostnej kanoistike sa našim mladým športovcom na vode v Győri darilo. Dopoludnia prebehli nutné kvalifikácie (vhľadom na nižší počet dráh na mošonskom slepom jazere – len 4) všetkých kategórií na 500 m. Všetci naši 6 olympionici z nich postúpili do rozjazdov, ktoré sa konali poobede. Tak kajakári ako aj kanoisti sa vo väčšine kategórií umiestnili v prvej osmičke a postupujú do zajtrajšieho semifinále.
 
Dvojica kajakárov Martin HvojníkRichard Németh (druhý menovaný je členom NŠC) dosiahla v disciplíne K2 na 500 m druhý najlepší čas spomedzi 16 tímov – 1:39,54. To ich posúva do zajtrajšieho semifinále a vzhľadom na vynikajúci výsledok je nádejou aj medailové umiestnenie. Chlapci dnes podali dobrý výkon. Umiestnenie v prvej osmičke je zabezpečené. Už zajtra dopoludnia budeme vedieť, či bude ďalším pokračovaním finále A, teda umiestnenie v prvej štvorke, kde pôjde o medailu, alebo to bude finále B, teda piate až ôsme miesto,“ uviedol tréner kajakárov, náš úspešný olympionik Róbert Erban.


Foto Peter Bende: Martin Hvojník a Richard Németh v dvojkajaku
 
Richard Németh bodoval aj v samostatnej jazde v kategórii K1 muži na 500 m a s časom 1:50,68 postupuje tiež do zajtrajšieho semifinále.