Historická chvíľa pre Slovensko, Veronika Velez-Zuzulová prvá, Vlhová tretia

Flachau 18.01.2016 (denniksport.sk) - Ak teda historický slalom, tak poriadny. Tak to spontánne cítili slovenské lyžiarske devy, ktoré to v cieľových priestoroch piatkovej súťaže vo Flachau riadne roztočili. Obe dávali do kamier na známosť vysoký stupeň emócií a známe rakúske stredisko sa na úpätí jedného z najetablovanejších kopcov Svetového pohára premenilo na slovenský ošiaľ - pretekárok i fanúšikov. Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová vyhrala v prebiehajúcej sezóne druhý nočný slalom Svetového pohára. Po utorňajšom triumfe v rakúskom Flachau finišovala najlepším časom 1:49,99 min. v rovnakom stredisku aj v piatkových pretekoch, ktoré boli náhradou za Ofterschwang. Petra Vlhová obsadila so stratou 53 stotín tretiu priečku a prvýkrát v histórii sa tak ocitli na pódiu dve slovenské reprezentanky. Medzi ne sa dostala len Švédka Frida Hansdotterová (+0,20 s).

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová prvýkrát bodovala v obrovskom slalome Svetového pohára. V rakúskom Flachau obsadila v nedeľu 14. miesto so stratou 2,39 s na víťaznú Nemku Viktoriu Rebensburgovú a do hodnotenia prestížneho seriálu si pripísala ďalších 18 bodov.

Obe zjazdárky Veronika Velez Zuzulová a Petra Vlhová boli v minulosti športovkyne Národného športového centra.