Hokejová dvadsiatka statočne vzdorovala skvelej Kanade: Slovensko čaká boj o bronz

Montreal 5.1.2014 (topky-sportky.sk) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov budú bojovať na MS v Kanade o bronzové medaily. Hoci v druhom semifinále proti Kanade podali v noci na pondelok sympatický výkon, na favorizovaného súpera to v Air Canada Centre nestačilo a po vysokej prehre 0:8 v základnej A-skupine mu tentoraz podľahli po hetriku Nica Petana 1:5.
V boji o konečnú tretiu priečku vyzvú rovnako ako pred 16-timi rokmi vo Winnipegu pri zisku dosiaľ jediného cenného kovu Švédov, ktorí podľahli Rusom 1:4. Zborná sa vo finále po troch rokoch predstaví opäť proti Kanade.

Zverencov trénera Ernesta Bokroša v druhom semifinále nevyviedol z miery ani rýchly gól Petana z 5. minúty a do konca prvej tretiny boli Kanade herne aj štatisticky vyrovnaným súperom. "Javorové listy" začali výrazne dominovať až po prestávke a skalopevnú obranu súpera na čele s brankárom Denisom Godlom dvakrát dobyli až v závere druhej časti gólmi Petana s Theodoreom. Štyri sekundy ich však prekvapila presná koncovka Šoltésa, no po návrate zo šatní už v 43. minúte odmietol zdramatizovanie stretnutia Duclair. Osem minút pred koncom zavŕšil hetrik Nic Petan a upravil na konečných 5:1.

Slováci nastúpia dnes (v pondelok 5.1.) o bronz proti Švédsku už o 22.00 SEČ, v utorok o 2.00 h ponúknu divákom finálové vyvrcholenie šampionátu v Toronte Kanada s Ruskom.