Hokejový turnaj: SR 20 s jednou výhrou a dvoma prehrami

Drážďany 30. 7. 2016 (SZĽH) - Slovenská reprezentácia do 20 rokov, ktorá je aj v tejto sezóne v podpore NŠC, neuspela vo svojom úvodnom tohtosezónnom vystúpení, keď na turnaji Summer Challenge hráčov tejto vekovej kategórie v nemeckých Drážďanoch prehrala s výberom Česka 1:3.

Ernest Bokroš (tréner SR 20): "V zápase nám vôbec "nešli" nohy. To bola jedna z príčin, prečo sa zápas neskončil pre nás priaznivejšie. Celkovo sme produkovali veľké množstvo vlastných chýb, ktoré nás zrážali na kolená. Neboli sme efektívni pri streľbe a ani pri presilových hrách."

V druhom zápase na turnaji zdolali domácich nemeckých reprezentantov 3:1. Po piatkovej prehre 1:3 tak mali mladí hokejisti možnosť zabojovať o prvenstvo na turnaji v súboji proti švajčiarskemu výberu, ktorý získal v dvoch dueloch plný počet bodov.

Ernest Bokroš (tréner SR 20): „Proti Nemecku sme podali zlepšený výkon, ako proti Česku, ale treba povedať, že tento súper nemal až takú kvalitu, ako ten vo štvrtok. Chlapcov musím pochváliť za to, že sa ubránili až sedemkrát v oslabení, čo je veľmi vzácny počin. Na druhej strane sme nehrali ani jednu presilovku. Po dvoch zápasoch už vidíme, že pri novotvoriacom sa tíme budeme mať veľa práce pri odstraňovaní juniorských návykov pri prechode do seniorského hokeja.“

V záverečnom vystúpení prehrala naša dvadsiatka so Švajčiarskom 0:3. 

Švajčiarski hokejisti sa strelecky presadili už v 8. minúte a v každej tretine pridali vždy jeden gól. Naši hráči nenašli účinnú zbraň na brankára Ritza a brzdili ich aj časté vylúčenia. Oslabenia síce slovenskí mladíci zvládli dobre, gólovo sa však v zápase nepresadili.

Ernest Bokroš: „Dnes sme nastúpili proti najsilnejšiemu súperovi na turnaji. To stretnutie sme neodohrali zle, ale súperovi sme žiaľ ponúkli prvý gól po individuálnej chybe už v 8. minúte. V ďalšom priebehu bol zápas vyrovnaný ale treba povedať, že Švajčiari boli v mnohých činnostiach lepší. Predčili nás v korčuľovaní, v osobných súbojoch, a boli efektívnejší na buly. My sme mali až 7 vylúčených hráčov, čo na tejto úrovni je strašne veľa. Pozitívom je aspoň to, že chlapci výborne zvládli všetky oslabenia, ale nesmie sa nám stávať, aby sme mali tak veľa vylúčených.


Ilustračné foto SR 20

Reprezentačný tréner zhodnotil aj celkové účinkovanie svojich zverencov na turnaji Summer Hockey Challenge v Drážďanoch. „Turnaj nám ukázal, kde všade máme medzery. Títo chlapci prechádzajú z juniorskej do seniorskej kategórie, a na medzinárodnej úrovni sú tie zápasy oveľa náročnejšie ako boli doteraz zvyknutí. Na tom ešte musíme popracovať, a získať viac skúseností z takýchto ťažkých zápasov – či už to bude na medzinárodnej scéne, alebo doma v rámci Tipsport ligy,“ dodal Ernest Bokroš.

Hokejový turnaj Summer Challenge hráčov do 20 rokov - Drážďany (Nem.)Zostava Slovenska: M. Tomek – A. Hatala, O. Košecký, Mário Grman, Bdžoch, Hain, Burzík, M. Jendroľ, Michal Roman – Lindeman, P. Oško, M. Sloboda, Matej Murín, M. Hecl, J. Koyš, Denis Pätoprstý, Andrisík, Prašil, Struška, Koziot, R. Bondra.