Hráči SR 20 už pomaly myslia na juniorské majstrovstvá sveta vo Fínsku

Bratislava 1. 12. 2015 (oSporte.sk, jnk) - Projekt reprezentačnej dvadsiatky ako centralizovaná príprava hokejistov do dvadsať rokov funguje od roku 2007. Prvých päť rokov mal tím svoju základňu v Púchove, od sezóny 2012/2013 je umiestnený v Bratislave. Od roku 2014 sú zároveň v podpore NŠC.


Foto: reprezentačný tím SR 20 2015

Hráči sú spolu dennodenne a ich čas vypĺňajú hlavne tri veci: tréningy, zápasy a oddych. „Spolu s trénermi bývame všetci v jednom bratislavskom hoteli. Sme stále spolu, domov chodíme približne raz za dva týždne,“ približuje obranca Patrik Koch. V tíme sú hráči od začiatku letnej prípravy až po odchod na majstrovstvá sveta. Dokopy teda viac ako päť mesiacov. „Máme presne stanovený harmonogram. O ôsmej ráno bývajú raňajky, po ktorých nasleduje prvý tréning. Potom je obed a dvojhodinové voľno. Zvyčajne mávame aj poobedný tréning a po ňom je už čas na večeru. Nasleduje osobné voľno s večierkou o pol jedenástej,“  hovorí Koch o tom, ako vyzerá bežný deň v projekte.

Jeho spoluhráč Adrián Sloboda dopĺňa: „Na izbách bývame po dvoch. Ja som s útočníkom Dominikom Briestenským. Na izbe máme internet aj televízor. V čase osobného voľna najčastejšie oddychujem, veľmi rád spím. Kto chce, môže sa ísť pozrieť do mesta alebo niekam najesť.“  

Hráči už pomaly myslia na juniorské majstrovstvá sveta, ktoré sa budú hrať na prelome decembra a januára vo Fínsku. Mužstvo v rámci dlhodobej prípravy nastupuje na zápasy Tipsport ligy a taktiež aj seniorskej prvej ligy.  Pred odchodom na juniorské majstrovstvá sveta odohrajú už iba dva zápasy.