Jaroš je juniorským vicemajstrom sveta v slopestyle

Kläppen 9. 4. 2019 (TASR) - Slovenský reprezentant v snoubordingu a člen NŠC Samuel Jaroš sa stal juniorským vicemajstrom sveta v disciplíne slopestyle.

Sedemnásťročný Bratislavčan na šampionáte vo švédskom Kläppene v utorkovom finále získal 85,25 bodu za prvú jazdu, v druhej od rozhodcov dostal 83,50 bodu.


Foto archív Samuel Jaroš

Nad jeho sily bol len Kanaďan William Buffey, ktorý v prvej jazde nazbieral 91,25 bodu. Bronz putuje do Japonska zásluhou Rikuta Ohašiho.

Samuel Jaroš siahal na medailu z MSJ už v úvode aktuálnej sezóny, keď v disciplíne Big Air v Cardrone na Novom Zélande skončil štvrtý. "Mám obrovskú radosť z dnešných pretekov a druhého miesta v tak obrovskej konkurencii. Cítil som sa v dobrej forme. Tréning mi síce nešiel podľa predstáv, no v súťaži som vedel, že mám na to, aby som dal svoju jazdu," povedal po zisku striebra Samuel Jaroš.

 

 

Jeho tréner Matej Matys doplnil: "Tento rok sme vynechali väčšinu pretekov a sústredili sme sa na majstrovstvá sveta juniorov. Samuel ukázal, že aj vo veterných podmienkach je natoľko dobre pripravený, aby dosiahol na stupeň víťazov."

Medzi juniorkami obsadila Eva Hanicová 31. miesto.

Pre Slovenko to je prvá medaila z MSJ od augusta 2010, keď Klaudia Medlová skončila tretia v Big Air.