K4 začala prípravu na OH 2016

Členovia slovenského štvorkajaku Denis Myšák, Juraj Tarr, Erik Vlček a Tibor Linka, ktorí získali titul majstrov sveta v K4 na 1000m na poslednom šampionáte v Miláne, začali pred dvoma týždňami prípravu na olympijskú sezónu s vrcholom na OH 2016 v Rio de Janeiro.

Súčasťou prípravy boli aj vstupné testy, ktoré absolvovali v Národnom športovom centre. Tieto testy podstupujú pravidelne dvakrát do roka. Okrem vstupných testov koncom októbra, absolvujú aj výstupné testy, ktoré prebehnú do konca apríla.

Úroveň športovej prípravy, ktorá sa u športovcov sleduje pozostáva z merania kondičných a špeciálnych parametrov. Tie sa zisťujú pomocou testovacej batérie, ktorá spočíva v meraní antropometrických ukazovateľov formou InBody testu, fyzioterapeutických vyšetrení, testu maximálneho silového výkonu v tlaku a príťahu, testu špeciálnej vytrvalosti na pádlovacom trenažéri a testu anaeróbnych schopností horných končatín (Wingate test).

Pred testovaním prebehlo špeciálne lekárske vyšetrenie na pneumoimunologickej klinike MUDr. Bergendiovej.

Posádka zložená z dvoch skúsených pretekárov a dlhoročných reprezentantov a dvoch mladých  nádejí spadajúcich vekom ešte do kategórie juniorov do 23 rokov sa ukazuje byť dobrým mixom. Testy ukázali, že mladí členovia posádky sa výkonnostne doťahujú sa svojich „lídrov“, takže je celkom opodstatnené, že ich cieľ v olympijskej sezóne má jednoznačne iba medailové kontúry.


 

Video z testovania (POZRI TU).