Kanoistkou roka 2012 sa stala Jana Dukátová

Kanoistkou roka 2012 sa stala kajakárka Jana Dukátová. Na slávnostnom vyhlásení v Elesko wine parku pri Modre zarezonovali hlavne výsledky na OH v Londýne, kde Jana Dukátová v olympijskej premiére skončila šiesta.

"Dva ciele som sa snažila naplniť, byť súčasťou olympiády v premiérovom štarte a vybojovať medailu. Takže spokojnosť len spolovice, možno aj preto, že nemám za sebou bezproblémový rok. Pocitovo som sa na vode cítila menej komfortne ako predtým," povedala Dukátová.

Najskôr musela Jana zvládnuť boj o nomináciu na OH. "Len ja viem, že to nebolo až také jednoduché, pretože mi na vode chýbala istota a zvládla som ju s odretými ušami. Asi potrebujem v tréningoch nejakú zmenu a optimálne zladiť techniku so silou."

Jana Dukátová vždy vynikala brilantnou technikou s dlhým uvážlivým záberom. "Už som na nej ťažko mohla niečo meniť a zdokonaľovať. Potrebovala som sa však zrýchliť, preto som viac úsilia venovala rozvoju sily a kondície. Asi preto som zneistela a navyše, chýbali mi aj nejaké najazdené hodiny. Výrazné novinky nechystám, okrem toho, že uvažujem tiež využiť arabské stredisko Al Ain na jarný výjazd. Rozoberám všetky okolnosti a prikláňam sa zmeniť Penrith za peknú tréningovú vodu v SAE."

Zdroj: TASR, 7. decembra 2012