Kantorová sa nekvalifikovala do 2. kola SP v Kühtai

Kühtai, 30.12.2014 (sportky.topky.sk, NŠC) - Svetový pohár alpských lyžiarok sa cez víkend uskutočnil v rakúskom Kühtai pri Innsbrucku, pretože na Semmeringu boli nevhodné snehové podmienky. V obrovskom slalome nás reprezentovala Barbara Kantorová, športovkyňa NŠC, avšak skončila po prvom kole na 56. mieste a do druhého kola sa nekvalifikovala.

Včera, v pondelok 29.12. štartovala v salome Veronika Velez-Zuzulová, ktorá mala na štarte číslo 14 a až do svojho predčasného konca niekoľko bránok pred cieľom mala vďaka agresívnej jazde najrýchlejší medzičas s náskokom 39 stotín sekundy pred najlepšou spomedzi pretekárok štartujúcich pred ňou. S číslom 32 bola na štarte ďalšia Slovenka Petra Vlhová, ktorá bola po prvom kole na 21. mieste. Nakoniec zvládla aj druhé kolo a obsadila konečné 18. miesto, čím si do hodnotenia disciplíny pripísala prvých 13 bodov. Vďaka Vlhovej bodom bude môcť Slovensko do najbližšieho slalomu SP žien v Záhrebe (4. 1.) nasadiť už aj tretiu pretekárku.
Vlhová v súčte oboch kôl zaostala o 3,43 s za víťaznou Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Je to jej jedenásty triumf v pretekoch SP v kariére, desiaty slalomový.