Karatisti opäť úspešní na ME juniorov, kadetov a U21

Aalborg 10.2.2019 (SZK-Peter Macko) - V dňoch 8.-10.2.2019 sa konali Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a starších juniorov U21 v Aalborgu, Dánsko. Na podujatie sa registrovalo 1 090 pretekárov v 1 066 štartoch z 51 európskych krajín.
Reprezentantmi Slovenska boli aj členovia NŠC s nasledovnými výsledkami:

Strieborné medaily si vybojovali Adi Gyurík v disciplíne kumite starší juniori U21 -84 kg a Michaela Čukanová v disciplíne kata kadetky.

Foto SZK: Medailisti z ME s reprezentačným trénerom Petrom Mackom

9. miesta zhodne obsadili Julian Enrik Smoliga v kata starší juniori U21 a Nina Jelžová v kumite staršie juniorky U21 +68 kg a napokon 11. miesto získala Ema Brázdová v disciplíne kata staršie juniorky U21.

Ako postupovali medailsti k svojim úspechom?
ADI GYURÍK
Kumite starší juniori U21 -84 kg (35 pretekárov)

1. kolo free, v 2. kole porazil RADONJIC ILIJA (MNE) 1:0, v 3. kole porazil KULOVUORI BJORN (FIN) 3:0, v 4. kole porazil GULAHMADOV EMIL (AZE) 8:0, v 5. kole porazil RELIFOX MAXIME (FRA) 3:1. Vo FINÁLE sa stretol s SPASENOVSKI PETAR (MKD), kde prehral na vlajky za stavu 1:1 a získal tak striebornú medailu.

Foto SZK: Adi Gyurík so striebornou medailou

MICHAELA ČUKANOVÁ
Kata kadetky (32 pretekárok)

Vyhrala 1. kolo s najlepším počtom bodov 22,6 a postúpila do 2. kola, kde vyhrala s druhým najlepším počtom bodov 22,02 Vo finále prehrala s VARDAR MENEKSE (TUR) s počtom bodov 23,82 oproti 24,54 a obsadila tak 2.miesto - striebornú medailu.

Foto SZK: Michaela Čukanová vybojovala na ME striebornú medailu