Ladislav Aschványi oslavuje šesťdesiatku

Bratislava 14. októbra (NŠC) - V pondelok 12. októbra sa dožil šesťdesiatky významný športový funkcionár a v minulosti aj atletický tréner Ladislav Asványi. Rodák zo Šamorína sa v mladosti aktívne venoval atletike, konkrétne behom na stredných a vytrvaleckých tratiach (najlepšiu hodnotu mal jeho osobný rekord v behu na 5000 m – 14:34,99 min z roku 1978). Potom sa z neho stal známy atletický tréner, ktorý viedol napríklad reprezentantov Československa, resp. Slovenska Andreu Sollárovú, Paulu Habovštiakovú a Romana Hanzela.

Pôsobenie Ladislava Asványiho na poli funkcionárskom a manžérskom má už tiež bohatú úrodu. Päť rokov (1997 – 2002) stál na čele Slovenského šermiarskeho zväzu, takisto päť rokov (2008 – 2013) na čele atletického oddielu Slávie UK Bratislava, kde dnes pôsobí ako podpredseda. Okrem toho organizoval a stále organizuje atletické podujatia - napríklad mítingy v bratislavskej hale Elán, o ktorej vybudovanie sa významne zaslúžil, v minulosti aj supermaratón Viedeň – Bratislava – Budapešť, i ďalšie športové podujatia (napríklad Objav svoj šport v ŠH Mladosť).

So športom je spojené aj podnikanie Ladislava Asványiho, ktoré sa viaže aj na spravovanie a riadenie športových zariadení a objektov, napríklad atletickej haly Elán, multišportovej haly Mladosť a najnovšie aj Domu športu v Bratislave. V oblasti športu sa angažuje aj ako filantrop.

Národné športové centrum sa pripája ku gratulantom Ladislava Asványiho k jeho významnému životnému jubileu.