Martin Kučera, OLY si na mítingu vo Viedni vybojoval na 400 m miestenku na Halové ME v Toruni

Viedeň 18.2.2021 (SAZ) - Slovensko má ďalších dvoch limitárov na marcové halové ME v Toruni. Športovec Národného športového centra Martin Kučera, OLY (BK HNTN Bratislava) a Šimon Bujna (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) na pretekoch „Road to Torun 2021“ vo viedenskej hale Ferryho Dusiku splnili v behu na 400 m limit 47,60 sekundy.

Špeciálne preteky vyhral niekdajší víťaz Svetovej univerziády 2013 na 400 m prekážok a člen NŠC Martin Kučera za 47,53 sekundy o štyri stotinky pred Šimonom Bujnom (47,57), svojím tréningovým kolegom zo skupiny kouča Radoslava Ivana.


Foto archív (ri): zľava Štefan Bujna a Martin Kučera

„Konečne to tam ´padlo´. Asi má Viedeň pre mňa nejaké zvláštne čaro. Začal som klasicky zo zadných pozícií, ale Šimon s Maťom Baluchom ma perfektne potiahli, a potom som sa v cieľovej rovinke už len ´bil´ so Šimonom o prvenstvo, čo nám pomohlo dosiahnuť parádne časy,“ tešil sa skúsený prekážkarský špecialista na 400 m Martin Kučera, pre ktorého bude štart na halových ME v Toruni premiérový v kariére. V historických tabuľkách pod strechou si vďaka zlepšeniu osobného rekordu o 8 stotín upevnil post slovenskej osmičky.
Zverenci Radoslava Ivana absolvovali vo Viedni už štvrtý pokus dosiahnuť nominačný výkon, predošlé tri im zakaždým tesne nevyšli. Tridsiateho januára Vo Viedni na mítingu Indoor Track & Field Vienna ušiel limit 47,60 Kučerovi o jedinú stotinku a Bujnovi o dve desatiny, v Ostrave (3. 2.) chýbalo prvému 7 a druhému 21 stotín, minulú nedeľu v Budapešti dosiahol Bujna čas 47,88 a Kučera 48,22.

„Samozrejme, nesmierne sa teším, že chalani splnili limit na ME. Teraz bude dôležité dokončiť zimnú prípravu tak, aby sa na torunskom šampionáte predviedli minimálne v dvoch behoch. Čiže – cieľ je postup z rozbehov,“ skonštatoval tréner Radoslav Ivan.

Viac pozri archív správ
RTVS G-B-S 17.2. od 15:17min: Góly - body - sekundy - RTVS.sk
TA3: Do nominácie na halové majstrovstvá sa dostali ďalší slovenskí atléti | TA3