Martinčania deklasovali dvadsiatku

Martin 29. 11. 2016 (TASR) - Hokejisti MHC Martin deklasovali v utorňajšom vloženom zápase Tipsport Ligy na domácom ľade mladíkov dvadsiatky 5:0. Martinčania sa bez ôsmich hráčov základnej zostavy trápia. Bolo to vidno aj na ich utorňajšom výkone v úvodnej tretine. V útoku boli prekvapujúco nebezpečnejší mladíci, ale brankár Pavlas z "béčka" dobre zastúpil Corbeila i Dzubinu a poradil si so všetkými pokusmi hostí. Martinskí hokejisti sa napokon ujali vedenia v 13. minúte po strele Pulliho od modrej.


Ilustračné foto: Radoslav Maťaš

Ani v úvode druhej tretiny sa hra Martina nezmenila a počas 5-minútovej presilovky dvadsiatky pri vylúčení Pacalaja ho viackrát podržal Pavlas. V polovici duelu však Fabian pri hre štyroch proti štyrom pridal druhý gól domácich. Odvtedy bol favorit lepší, mal častejšie puk na hokejkách a v 33. minúte sa zblízka presadil Pokrivčák - 3:0.

Tretia tretina sa hrala v réžii domácich. V 46. minúte pri výhode o jedného hráča prekonal Durného Korostin a päť minút pred koncom uzavrel strelecký účet vydarenou strelou Rusina. Dvadsiatka aj vo svojom predposlednom tipsportligovom zápase potvrdila, že má problémy so streleckou muškou a v Turci vyšla naprázdno. Brankár Pavlas si vo svojom prvom zápase za martinské "áčko" udržal čisté konto.

Hlasy po zápase:

Pavol Paukovček, tréner Martina: "Po slabšej prvej tretine bola dôležitým momentom 6-minútová hra oslabení, v ktorej sme sa ubránili. Hneď nato sme strelili druhý gól, a potom sme na ľade dominovali. Chcem vyzdvihnúť výkon brankára Pavlasa, ktorý bol našou veľkou oporou."

Ernest Bokroš, tréner výberu do 20 rokov: "Výsledok je pre nás veľmi nepriaznivý, opäť sme prehrali na nulu. Musím však povedať, že do 30. minúty som bol s výkonom spokojný. Chlapci dobre korčuľovali, vytvorili si šance, ale strelecky sme sa nepresadili a nevyužili sme ani 5-minútovú presilovku. S druhou polovicou duelu nemôžeme byť spokojní. Zrazili nás tretí a štvrtý gól domácich po našich individuálnych chybách."