ME do 21 rokov taekwondo - Švec piaty

Bulharsko, Sofia 10. 4. 2017 (SATKD) -  V termíne od 5. do 9. apríla 2017 sa v bulharskej Sofii konali Majstrovstvá Európy v taekwonde do 21 rokov. Turnaja sa zúčastnilo viac ako 400 pretekárov zo 41 krajín Európy.

Slovensko a zároveň aj Národné športové centrum reprezentovali Filip Švec, Gabriela Briškárová, Adrián Angyal, Gabriela Bohušová, Dávid Sajko a Daniel Lefkovitš.

Foto SATKD: tím SR

Najúspešnejším reprezentantom zo Slovenska sa stal len 16 ročný Košičan Filip Švec z klubu Koryo Taekwondo Slávia UPJŠ Košice, pod vedením Mária Šveca, trénera a otca v jednej osobe. Vyhral  3 zápasy a obsadil skvelé 5. miesto.

Foto SATKD: Filip Švec

Mário Švec, tréner: "Filip ma veľmi milo prekvapil, dosiahnuť piate mesto medzi 21-ročnými súpermi je skvelý výsledok. Ako ročníkovo najmladší účastník turnaja vyradil postupne reprezentantov z Lotyšska, Ruska a Izraela. Súperovi podľahol až vo štvrťfinále a bol ním skúsenýTurek, ktorý celú kategóriu napokon aj vyhral."

Foto SATKD: Filip Švec so spokojným otcom a trénerom v jednej osobe Máriom Švecom