ME mládeže v boulderingu: Michalková druhá

Slaný, 19. 9. 2017 (JAMES fb) - Počas dvoch dní od 15. septembra do 16. septembra 2017 sa v blízkosti Prahy v kráľovskom meste Slaný konali prvýkrát v histórii preteky športového lezenia: Majstrovstvá Európy mládeže v boulderingu. Veľmi dobre zorganizované preteky preverili pripravenosť našich blízkych susedov. Bola to organizačne dosť náročná akcia a usporiadatelia ju zvládli naozaj výborne. Na námestí v Slanom postavili prenosnú bouldrovú stenu so súťažnými bouldrami, zabezpečili online prenos z pretekov, výsledkový servis, vyhlásenia výsledkov ME aj EP v boulderingu, dodržiavali časový harmonogram, pridali koncerty, catering, aj afterpárty.
 
Podľa IFSC pravidiel pre Majstrovstvá Európy mládeže sa kvalifikácia liezla systémom flash, pri ktorom sa všetci súťažiaci môžu navzájom pri prelezoch vidieť, liezlo sa 8 bouldrov v obmedzenom čase. Do finále postupovalo prvých 6 pretekárov z kvalifikácie.
 
Slovensko reprezentovalo na Majstrovstvách Európy 8 pretekárov. Tri ženy: Vanda Michalková, členka NŠC, Lenka Bacigálová a Lenka Furdíková a piati muži: Peter Kuric, Matúš Válek, Michal Grzyb, Jakub Fábric a Michal Mikušinec.

Vanda Michalková sa do finále prebojovala z prvého miesta po kvalifikácii, v ktorej preliezla 7 bouldrov z ôsmich. Finálové bouldre boli štyri, jeden zostal neprelezený a zvyšné tri preliezlo 5 pretekárok, o víťazkách rozhodoval počet pokusov na TOP a postup z kvalifikácie. Vanda sa umiestnila na 2. mieste na ME v boulderingu v kategórii Youth B Female. Zároveň získala striebornú medailu v Európskom pohári v boulderingu za rok 2017 v tejto kategórii.


Foto: Vyhlásenie výsledkov ME v boulderingu 2017 v Slanom (CZE), kategória Youth B Female
1. Naile Meignan (FRA), 2. Vanda Michalková (SVK), 3. Maja Rudka (POL)