ME mládeže v boxe: účasť Filipa Mészároša a Andreja Csemeza (obaja NŠC)

Poľsko, Kolobrzeg 22. 11. 2015 (Tomáš Kovács) - od 21. novembra do 28. novembra sa konajú majstrovstvá Európy /YOUTH  17-18 rokov/. Slovensko, KO BOX CLUB Galanta a Tomi KID team v podpore NŠC reprezentujú dvaja boxeri, Filip Mészároš /52 kg/ a Andrej Csemez /69 kg/.

                                                            
                                                   Filip Mészároš                                              Andrej Csemez

V nedeľu 22. 11. si vybojoval postup do prvej osmičky Filip Mészároš, ktorý vo výbornom zápase zdolal reprezentanta Srbska na body 3:0.  Zápas bol veľmi bojovný a boxovalo sa vo vysokom tempe. Filip začal lepšie a v prvom kole bol od svojho staršieho /18 rokov/ súpera presnejší a rýchlejší. Tento začiatok zaskočil jeho súpera, ktorý si nevedel s Filipom poradiť a musel sa zmieriť s prehrou.

V pondelok 23. 11. nastupuje do ringu Andrej Csemez proti reprezentantovi z Turecka. "Našim cieľom je vyhrávať v zápasoch, ale dnes som povedal mojim zverencom: "Ste tu preto, lebo sem patríte a ste reprezentanti našej krajiny. Verím vám a viem, že máte na výhru. Ak si to budete v ringu užívať a bojovať o víťazstvo, tak vás budeme vidieť na stupni víťazov. Je to len na vás. Našu podporu máte", vyznal svoje pocity Tomáš Kovács, tréner NŠC a pokračoval: "Mimochodom, včera večer sa v Nemeckom Nordhausene predstavil aj Viliam Tankó (NŠC). Mal debut v Bundeslige a vo svojom prvom zápase sa stretol s domácim aktuálnym majstrom Nemecka. Ani domáce prostredie majstrovi nepomohlo a Vili dokázal vyhrať na body."