ME mládeže v boxe: Výhra Andreja Csemeza (NŠC) na úvod, po nej prehra

Poľsko, Kolobrzeg 25. 11. 2015 (Tomáš Kovács) - Na majstrovstvách Európy /YOUTH  17-18 rokov/ sa po Filipovi Mészárošovi darilo aj Andrejovi Csemezovi (NŠC). Andrej "Bandi" Csemez sa v kategórii 69 kg stretol v ringu so skúseným a starším reprezentantom z Turecka.

"Diváci na prvé údery dlho nečakali, po prvom gongu  zaútočil Bandi na svojho súpera a "pustil" mu prednú a zadnú na prebudenie. Bandi bol pred zápasom nesvoj  a trvalo nám to dosť dlho, kým sme u neho naladili zápasovú a samozrejme víťaznú frekvenciu. Bál sa a myšlienky ´čo keď prehrám´ ho prenasledovali celé doobedie. Počas rozcvičky som však pozoroval, že je "doma" a v ringu to bude famózne", opísal predzápasovú atmosféru Tomi Kid Kovács, tréner NŠC.

Už druhom kole bol  turecký borec počítaný a v každom kole bol otrasený od Csemezových presných úderov. Andrej "Bandi" Csemez vyhral u každého rozhodcu a pokračuje na turnaji ďalej. Po zápase nechýbali emócie v podobe sĺz šťastia. 

V druhom zápase ho čakal tvrdý Rus, ktorý prvý zápas vyhral v prvom kole KO.
Tomáš Kovács:" Po príchode do haly a v rozcvičke bol na tom Andrej dobre. Jeho pohyby boli rýchle, údery presné. Cítil som u neho miestami blok. Na moju otázku, ako si to predstavuje v ringu prišla odpoveď, ´Ukáže sa po prvých úderoch´ , akoby nebol na víťaznej vlne. Ako sme očakávali, prvý úder dal Bandi. Potom prišli jeho predné direkty, ktoré zakaždým našli svoj cieľ. Úvod zápasu bol ako z veľkej knihy. Pohyblivý, rýchly a bystrý. Ruský reprezentant nenašiel recept na Bandiho šikovné boxerské umenie. V závere prvého kola však prestal Bandi pracovaťa čakal na útok svojho súpera. Cítil som z neho, že je na ňom veľký tlak a v hlave to nezvláda. Po prvom kole prišlo to, čoho som sa obával. Po vyhratom úvodnom kole prišiel blok a prestal boxovať. Nechal sa zatlačiť k povrazom, kde čakal bez nejakého pohybu. Silný a odhodlaný Rus okamžite využil príležitosť. Miestami ešte Bandi išiel do ostrej výmeny, ale potom prestal a stál a čakal. Kým sa dočkal tvrdých úderov a ukončenia zápasu v prospech súpera.", ukončil krátku analýzu tréner NŠC.