ME v krasokorčuľovaní v BratislaveBratislava 7. 1. 2016 (SITA)
- Bratislava sa stane dejiskom majstrovstiev Európy v krasokorčuľovaní, ďalšieho významného športového podujatia. Kontinentálny šampionát sa na Slovensku uskutoční od 27. do 31. januára. Necelé tri týždne pred ich začiatkom je už známy kompletný zoznam účastníkov. V závere januára do Bratislavy pricestuje a na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa predstaví 162 krasokorčuliarov z 33 krajín.

Na ME sa predstavia až traja obhajcovia zlata spred roka - medzi mužmi Španiel Javier Fernández, v tancoch francúzski reprezentanti Gabriella Papadakisová s Guillaumom Cizeronom a ruská športová dvojica Juko Kavagutiová, Alexander Smirnov. "Sme radi, že v Bratislave privítame toľko atraktívnych a zaujímavých mien vrátane olympijských víťazov zo Soči - obľúbenú športovú dvojicu Tatiana Volosožarová, Maxim Traňkov,“ povedal predseda organizačného výboru šampionátu Martin Letenay. Z úradujúcich majstrov Európy bude na Slovensku chýbať iba devätnásťročná ruská reprezentantka Jelizaveta Tuktamyševová.

Slovensko bude mať na domácom šampionáte zástupcov v troch kategóriách. V tancoch sa predstavia Federica Testa s Lukášom Csölleyom, ktorí pred rokom na ME skončili na 8. mieste. Medzi ženami to bude pred rokom jedenásta Nicole Rajičová. V súťaži mužov sa predvedie Michael Neuman.

U mužov i žien bude o medaily bojovať po 36 jednotlivcov, v Bratislave sa predstaví aj 28 tanečných párov a 17 športových dvojíc.