ME v plávaní (25 m): Klobučník na 100 m prsia v slovenskom rekorde

Slovenský plavec a člen NŠC Tomáš Klobučník nepostúpil na ME v krátkom bazéne vo francúzskom Chartres do piatkového finále na 100 m prsia. Účastník OH 2012 v Londýne prekonal v semifinále časom 59,17 svoj vlastný slovenský rekord, v silnej konkurencii to stačilo na celkové 13. miesto. Klobučník o päť stotín vylepšil doterajšie maximum z vlaňajšieho kontinentálneho šampionátu v poľskom Štetíne.

Tomáš bol so svojou úvodnou disciplínou na šampionáte spokojný. "Ráno aj poobede sa mi plávalo dobre. V rozplavbách som išiel prvý úsek trate na dlhší záber, takže som postúpil do semifinále s odretými ušami. Poobede som si preteky užil, chcel som ísť pod 59 sekúnd, no po skoku som urobil menšiu chybu, čo ma spomalilo a trochu som stratil. Napokon však z toho bol aspoň slovenský rekord. Dúfam, že na 200 m prsia to bude ešte lepšie," povedal najlepší slovenský plavec za rok 2011.

Richard Nagy skončil v rozplavbách na 400 m v. sp. 19. časom 3:47,85 a nekvalifikoval sa do večerného finále. Zverenec trénera Gabriela Barana zaostal za vlastným slovenským maximom z októbrového podujatia SP v Berlíne o 62 stotín. Katarína Listopadová skončila na 200 m pol. pr. na 23. mieste časom 2:14,98 a od postupu medzi elitnú finálovú osmičku ju delilo 3,5 s.

Trénera slovenskej reprezentácie a zároveň vedúceho výpravy Jířiho Waltera najviac potešil výkon Klobučníka. "Tomáš si na stovke vylepšil osobák. Ukazuje sa, že spolupráca s novým trénerom Langem prináša svoje ovocie, hoci trvá iba krátko. Ešte lepší výsledok od neho čakáme v nedeľu na dvojstovke. Katka Listopadová si na polohovke vylepšila osobák. Rišo Nagy sa na 400 m v. sp. priblížil k osobnému maximu z Berlína. Jeho hlavnou disciplínou bude v sobotu 1500-ka," povedal Walter.

Zdroj: TASR, 22. novembra 2012