ME v plávaní: Listopadová do semifinále, Nagy (NŠC) zlyhal

Netanya 2. 12. 2015 (SITA) - Úvod majstrovstiev Európy v plávaní v krátkom bazéne v izraelskej Netanyi skvele vyšiel slovenskej ženskej jednotke Kataríne Listopadovej. Dvadsaťdvaročná Bratislavčanka na stovke znak postúpila zo stredajších rozplavieb do semifinále ako šiesta najrýchlejšia v novom národnom maxime 58,36 s. Iba v polovici novembra v rakúskom Grazi prekonala bradatý rekord Martiny Moravcovej (1:00,29 min) časom 58,89, ktorý teraz ešte zlepšila o vyše pol sekundy.

Richard Nagy (športovec NŠC) pobabral krauliarsku štvorstovku. Držiteľ slovenského rekordu 3:43,51 dohmatol v Netanyii až za 3:45,81, na finále stačilo 3:43,04.

"Začal som zle, končil som ešte horšie. Snažil som sa, na tréningu to s časmi vyzeralo dobre, ale teraz som skočil do vody a nič. Od prvého záberu to bolo zlé. Chcel som si zlepšiť osobák, dopadlo to však katastrofálne. Bojoval som s tým, ale nešlo to. Musím sa dať do zajtra dokopy. Veľmi zlý začiatok, dúfam, bude znamenať veľmi dobrý koniec," nádeja sa úradujúci najlepší slovenský plavec.

Andrea Podmaníková (NŠC) odštartovala v Netanyi novým národným rekordom v šprinte prsiarok 31,11 sek. Vlastný osobák si zlepšila o sedem stotín sekundy a skončila iba jedno miesto za stupom do semifinále sedemnásta. "Celkom dobrý začiatok. Mohlo to byť aj lepšie, ale prvá disciplína býva u mňa najhoršia, takže som rada. Je to pre mňa psychická vzpruha do ďalších prsiarskych disciplín, teším sa na stovku a najmä dvojstovku," povedala Andrea.

Karolína Hájková (NŠC) obsadila celkové 31. miesto časom 1:00,93 min., tento čas bol jej tohtoročné maximum, lepšie plávala v roku 2014 v Dolnom Kubíne 1:00,85 min.